Nów w Raku 2022 - cuda się zdarzają

Księżyc kocha przebywać w znaku Raka. W nim czuje się jak w domu. Nabiera energii i bez żadnych zakłóceń posyła w naszą stronę swoje silne wibracje. W astrologii nów księżyca oznacza początek nowego cyklu. Jest niczym powiew świeżego powietrza motywujący do podjęcia działania. W tym roku nów w Raku osiągnie szczyt 28 czerwca. Tego dnia podświadomie rozpoczniemy kolejny duchowy rozdział. Otwórzmy się więc na wielki potencjał, który za chwilę ogarnie naszą przestrzeń. Doceńmy nagłe zmiany, rychłe zakończenia i pojawiające się możliwości. Zaufajmy, że Wszechświat właśnie teraz ma nas w swojej opiece.

Nów to faza, w której wszystko jest możliwe. Oto najlepszy moment w miesiącu na ustalenie nowych intencji i wcielenie w życie wymarzonych scenariuszy.

Wyobraź sobie, że nów księżyca to brama do twojego wymarzonego życia. W jego trakcie myśl o tym, jak chcesz się czuć, co pragniesz osiągnąć i gdzie chciałabyś być za sześć miesięcy. Nów w Raku wyjątkowo cię uwrażliwi, sprawiając, że połączysz się ze swoją intuicją. Twoje uczucia staną się kompasem, który wskaże ci właściwy kierunek.

Czarny księżyc w Lilith - niemałe wyzwanie

Uwaga, ponieważ w czerwcowy nów nastąpi rzadki Czarny Księżyc w Lilith. Ten aspekt reprezentuje wyzwoloną kobiecość tłumioną przez dzisiejsze normy społeczne. Właśnie w tej fazie możemy odkryć w sobie moc samicy alfa. Nasz seksapil, pożądanie i sprzeciw wobec oczekiwań mężczyzn zostaną tu szczególnie podkreślone. Jeśli chowałaś się w cieniu, czułaś się mała, lub odpuściłaś coś dla dobra innych, ten nów pomoże ci zrozumieć źródło twojej frustracji oraz wewnętrznych blokad. Teraz będziesz w stanie je przezwyciężyć. Rak, tak jak rządząca nim woda, symbolizuje oczyszczenie i klarowność. 

Nów w Raku w obecności Czarnego Księżyca wzburzy fale emocji i wyrzuci na brzeg niewygodne prawdy. Otrzymamy nowe spostrzeżenia dotyczące nas samych.

Rytuał na księżyc w nowiu w Raku

W tym nowiu Rak będzie naszym przewodnikiem. Pomoże nam skonfrontować się z trudnymi emocjami W tej fazie warto odprawić rytuał, który weźmie pod uwagę nasze wewnętrzne odczucia. Dni tuż po nowiu poproszą nas o chronienie swojej energii, ustalenie granic i praktykowanie samoopieki. Poniższą praktykę najlepiej wykonywać w dowolnym momencie pomiędzy 24 a 30 lipca. 

Będziesz potrzebować:

  • kadzidło do oczyszczenia przestrzeni
  • lusterko
  • papier i długopis

Wskazówki:

1. Zapal kadzidło. Jego dymem okadź najpierw siebie, a następnie swoje otoczenie. Robiąc to, możesz wyrecytować następującą formułkę:

„Od czubka głowy aż po palce u stóp ładuję swoje pole energetyczne. Moje ciało znów nabiera sił. Moje światło promienieje jak miliony Słońc. Bije ze mnie spokój, który płynie z mojej duszy przez moje oczy, słowa i uśmiech. Rozbudzam swoją wewnętrzną boginię."

Oczyszczając otoczenie, wyrecytuj te słowa:

„Od sufitu do podłogi ten pokój oczyszcza się z wszelkich energii, które nie służą już mojemu dobru. Moja przestrzeń jest teraz wypełniona miłością, harmonią, radością, uzdrowieniem i obfitością. Błogosławi wszystkich, którzy się w niej znajdą, włącznie ze mną."

2. Po chwili powiedz do siebie coś miłego. Po prostu wyraź na głos, co czujesz w tym momencie. Bądź łagodna i zdobądź się na słowa otuchy. Daj sobie trochę motywacji. Rozpoznaj ból, który być może od jakiegoś czasu odczuwasz w swoim wnętrzu. Upewnij się, że twoje "ja" czuje się słyszane. Jeśli do głowy nie przychodzi ci nic pozytywnego, wyrecytuj poniższą mantrę:

„Jesteś kochającą, promienną, wspaniałą istotą. Dużo przeszłaś i wiele widziałaś. Świetnie radzisz sobie z każdą napotkaną przeszkodą. Nie ma rzeczy, której nie możesz przeskoczyć. Jestem z tobą. Widzę cię, słyszę i kocham. Nie zawsze umiemy to sobie okazać, ale ja jestem tobą, ty jesteś mną i razem tworzymy jedność. Zawsze tu będę dla ciebie, by dać ci wsparcie bez względu na wszystko. Nie obchodzi mnie, czy zrobisz coś źle, czy dobrze. Ufam ci i w ciebie wierzę. Wiem, że zawsze dotrzesz tam, gdzie chcesz być”.

3. Na kartce papieru lub w swoim dzienniku spisz 10 rzeczy, które możesz zrobić dla samej siebie, aby otoczyć się troską i opieką. Niech będzie to coś, co symbolicznie "nakarmi" twoje ciało, umysł oraz duszę. Oby te czynności sprawiły, że znów poczujesz, że żyjesz. W nowiu w Raku zasil się energią i nie przestawaj wierzyć w swoje posiane intencje.

Manifestacje spełniają się dopiero gdy szczerze w nie wierzysz, a w twoim wnętrzu panuje równowaga. Miej to na uwadze i nów w Raku poświęć na odzyskanie swojej wewnętrznej mocy.