Są obowiązkowym elementem damskiej kosmetyczki. I dobrze, bo żaden inny kosmetyk do makijażu, nie dodaje tyle elegancji. Jeśli jednak chodzi o pomadki, bo o nich mowa, wciąż mamy wiele pytań związanych z ich aplikacją. Najczęściej zadawane to: Jak sprawić, by kolor się nie rozmazywał i nie blaknął? Jak malować usta i czy sięgać po konturówkę? Jak wybrać szminkę, która nie wyszusza ust?

Dobra jakość

Jeśli szukasz pomadki idealnej, wybieraj te najlepszej jakości. Są trwałe, wydajne i wystarczają na wiele miesięcy. Wszystko, dzięki bogactwu pigmentów, które sprawiają, że nie musisz co chwila poprawiać makijażu. Zwykle zawierają one także składniki odżywcze, które nawilżają usta i sprawiają, że są miękkie.

Kosmetyk do zadań specjalnych

Sięgnij po wygładzający preparat do ust, będzie stanowił bazę, nawilży usta, a jednocześnie przeciwdziałał starzeniu się skóry wokół ust.

Konturówka
Aby uniknąć maleńkich pęknieć wokół ust, użyj konturówki. Oba kosmetyki wzajemnie się uzupełniają. Dokładnie obrysuj nią kontur ust. Linia będzie wówczas znacznie bardziej precyzyjna. Pomadkę nakładaj pędzelkiem.

Zastanawiasz się, czy użyć konturówki w kolorze nude, czy w odcieniu dopasowanym do pomadki? W przypadku ciemnych, intensywnych kolorów, wizażyści doradzają tą drugą. To doskonały sposób, by przy okazji optycznie powiększyć usta.

Możesz także wykorzystać pomysł prosto z pokazu Prady. Chodzi o namalowanie białą konturówką kreski - tuż nad górną wargą.

Idealny odcień

Chcesz znaleźć pomadkę, której kolor będzie idealnie współgrał z twoją cerą? Poppy King, założycielka firmy Poppy Industries, zwana królową pomadek radzi, by po prostu wciąż próbować, a odcienie testować przy dziennym świetle. Jeśli nie możesz przyzwyczaić się do noszenia odważnych kolorów, daj sobie czas, żeby się przyzwyczaić. Możesz "roznosić ją" w domu, prawie jak nową parę butów.

Czytaj też:

Pędzelki fan brush - nowy sposób na rzęsy>>

Jak powiększyć oczy? Triki z pokazu Gucci>>