Dua Lipa jest ostatnio bardzo zajęta promocją swojego nowego albumu "Radical Optimism", którego premiera została zaplanowana na 3 maja. Dba jednak o to, aby regularnie pojawiać się na Instagramie i rozgrzewać atmosferę przed wypuszczeniem krążka, za co fani są bardzo wdzięczni. Jej najnowsze zdjęcie na Instagramie opublikowane przez wpływowego TikTokera Harry'ego Danielsa wywołało burzę w Internecie. A to wszystko za sprawą... topu.

Pasek jako top? Dua Lipa przywraca kontrowersyjny trend

Dua Lipa zamiast tradycyjnego topu nosi skórzany pasek z ozdobną klamrą. Tak, dobrze przeczytaliście, pasek. Choć wydawać by się mogło, że takie ekscentryczne rozwiązanie zniknęło w czeluściach historii mody, Lipa udowodniła, że kontrowersyjny trend z lat 2000. jest wciąż na czasie – a może nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dua Lipa pozuje na najnowszym zdjęciu na Instagramie w luźnych jeansach typu boyfriend z niskim stanem, które zestawiła z oryginalnym topem. Po bliższym przyjrzeniu okazuje się, że jej top to tak naprawdę kilka skórzanych pasków ozdobionych dużymi klamrami. Do stylizacji dobrała ultra modne baleriny z noskiem w szpic, podkręcając zestaw wpisujący się w trend Y2K style.

@harry.daniels IF DUA SAYS WE'RE RADICAL OPTIMISTS WE'RE RADICAL OPTIMISTS IDC #dualipa ♬ original sound - harry daniels

Pasek jako top pojawił się kilka sezonów na wybiegu w głośnej kolekcji Miu Miu. Na punkcie tego trendu oszalały influencerki i wręcz nałogowo nosiły to połączenie na ulicach światowych stolic mody. Lipa zaproponowała jednak własną interpretację, udowadniając, że oryginalne topy i kontrowersyjne trendy z lat 2000. są wciąż hot.

Miu Miu wiosna-lato 2022Miu Miu wiosna-lato 2022 / Spotlight/Launchmetrics

Trendy z lat 2000., które znów są na czasie

Lata 2000. były pełne eksperymentów i odważnych stylizacji, które dziś powracają w nowej, odświeżonej formie. Wiele z tych trendów, przez niektórych uznawanych za kontrowersyjne, jest przyjmowane z entuzjazmem przez trendsetterki i przedstawicielki Gen Z. Na które z nich warto zwrócić uwagę w najbliższym czasie? Pierwsze miejsce na liście zajmują uwielbiane przez Kate Moss spodnie rurki.

Na liście nie zabrakło także innych spodni, nazywanych "modowym koszmarkiem". Mowa o rybaczkach będących hitem w latach 2010. Zaszczytne trzecie miejsce przypadło niebotycznym koturnom, które pojawiły się na wybiegu Chloe w kolekcji na jesień i zimę 2024. Ostatnio w podobnych butach widziana była Jennifer Lopez, co tylko potwierdza ich wielki powrót.

Pełną listę trendów znajdziesz tutaj: 5 kontrowersyjnych trendów, które powrócą na wiosnę 2024, chociaż o niektórych z nich wolałybyśmy zapomnieć. Na liście znalazły się ulubione spodnie Twojej mamy >>>