"Wielkie kłamstewka" (po ang. "Big Little Lies") wrócą na ekrany naszych telewizorów! Po miesiącach plotkowania i dochodzenia, stacja HBO, odpowiedzialna za produkcję tego serialu, potwierdziła, że trwają prace nad drugim sezonem. Jak to mówią w świecie filmu, "Wielkie kłamstewka" dostały zielone światło. Nie znamy jeszcze daty premiery, ale wiadomo, że znów zagrają Reese Witherspoon i Nicole Kidman (aktorki odpowiedzialne są również za produkcję) oraz większość wcześniejszej obsady. Za reżyserię odpowiedzialna będzie Andrea Arnold ("American Honey", "Transparent", "Wichrowe wzgórza", "Fish Tank").

Przypomnijmy, plotki o drugim sezonie serialu "Wielkie kłamstewka" pojawiły się już kilka miesięcy temu. Producent i reżyser pierwszej serii Jean-Marc Vallée w jednym z wywiadów stwierdził, że "nie ma powodu, by powstał drugi sezon. To zawsze miała być jednorazowa sprawa." Jednak później do sieci trafiły zdjęcia z obsadą. Wszelkie wątpliwości rozwiała sama Reese Witherspoon. Aktorka wcielająca się w rolę Madeline Mackenzie opublikowała na swoim instagramie wiele mówiące zdjęcie. Na fotografii podpisanej "Spędzam niedzielę z tymi paniami... pracując nad nowymi kłamstwami" pojawiły się też Nicole Kidman i Laura Dern. Na dodatek, autorka zekranizowanej powieści ujawniła w wywiadzie dla Sydney Herald Times, że producenci serialu poprosili ją już o pomysły na nowe odcinki. 

"Wielkie kłamstewka" (po ang. "Big Little Lies") to siedmioodcinkowy serial na podstawie bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. Opowiada historię mieszkańców nadmorskiego miasteczka Monterey. Fabuła skupiona jest na trzech kobietach, których dzieci chodzą do tej samej szkoły. Gdy w miasteczku dochodzi do morderstwa, ich życie zmienia się całkowicie. W rolach głównych zagrali: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Zoë Kravitz, James Tupper, Jeffrey Nordling oraz Adam Scott. Serial HBO otrzymał aż osiem statuetek Emmy w kategoriach: "najlepszy serial limitowany", "najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym (Nicole Kidman)", "najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym (Laura Dern)", "najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym (Alexander Skarsgård)", "najlepsza reżyseria serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego (Jean-Marc Vallée)", "najlepsze kierownictwo muzyczne", "najlepsze kostiumy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym - współczesnym (Alix Friedberg Risa Garcia i Patricia McLaughlin za odcinek "You Get What You Need)", "najlepszy dobór obsady serialu limitowanego, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego".