Nie wpłynęło to jednak na sukces samej produkcji. Oddani wielbiciele Carrie, Charlotte i Mirandy powrócili przed ekrany i mimo wielu zarzutów byli ciekawi jaki los spotkał ich ulubione bohaterki. Serial portretuje ich życie po pięćdziesiątce. Kobiety mają już więc na swoim koncie cały bagaż doświadczeń nieudane związki, śmierci najbliższych i już niemal dorosłe dzieci. Wydawać by się mogło, że wkroczyły w fazę życia usianą stabilizacją, rutyną i spokojem, gdyby tak jednak było serial prawdopodobnie by nie powstał. Trzy przyjaciółki zmagają się więc z kryzysami w związku, wyzwaniami z dziećmi, ale też wracają na rynek singielek. 

Kogo zobaczymy w 2. sezonie "I tak po prostu"?

W serialu ponownie zobaczymy Sarah Jessica Parker, Cynthię Nixon, Kristin Davis. W drugim sezonie wystąpi również Sara Ramírez wcielająca się w postać Che Diaz oraz nową przyjaciółkę Carrie, Seema Patel graną przez Saritę Choudhury. Dużym zaskoczeniem i prawdopodobnie zwrotem akcji będzie pojawienie się Aidana Shawa (John Corbett), wielkiej miłości Bradshaw. 

Premiera "I tak po prostu" 

Polska premiera 2. sezonu, który składać się będzie z 11 odcinków jest zaplanowana na 22 czerwca 2023 roku na platformie HBO. W dniu premierowym udostępnione zostaną dwa odcinki, kolejne będą pojawiać się co tydzień.