Kiedy w 2013 roku pierwsze egzemplarze modelu Jadon opuściły linię produkcyjną, wiedzieliśmy, że stanie się coś wyjątkowego. Jako bazę wykorzystano najbardziej rozpoznawalną i ponadczasową 8-oczkową sylwetkę, której znakami rozpoznawczymi są: solidna podeszwa z rowkowaną krawędzią, żółty szew i charakterystyczna pętelka. Dzięki modelowi 1460 ponad 60 lat temu marka Dr. Martens osadziła się na dobre nie tylko w środowisku subkultur i tych, którzy dążyli do nieskrępowanego wyrażania siebie, ale weszła też do świata mody. Dlatego, kiedy dziesięć lat temu ten bestseller wspiął się na wysokość 4,7 cm, wszyscy wiedzieli, że rodzi się nowa ikona. 

Uniwersalizm dla indywidualistów 

Podstawowy fason Jadona szybko zdobył popularność i wszedł w szereg ikon brytyjskiej marki. Nie jest więc zaskoczeniem, że Docsy na koturnie Quad Retro inspirują projektantów obuwia, a botki na podwyższeniu stały się elementarnym wyposażeniem garderoby fashionistów. Fenomen butów
z charakterystyczną żółtą nitką to nie tylko uniwersalność, ale także funkcjonalność i charyzma. Buty marki Dr. Martens można znaleźć wszędzie – od estrady po ulicę czy czerwony dywan.
Wyposażony w podeszwę z poduszką powietrzną oraz pętelkę z oznaczeniem AirWair Jadon nie jest sylwetką dla mainstreamu. Ten model to hołd dla alternatywnych subkultur, stworzony dla osób, które odrzucają to, co kultywują masy.

Z myślą o weganach

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich miłośników, Dr. Martens stworzył Jadona w wersji wegańskiej. Naturalną skórę zastąpiono trwałym syntetycznym materiałem, a znakiem rozpoznawczym tej linii stała jasnożółta pętelka na pięcie.

Wersja specjalna

Każdego sezonu sztab kreatywny marki wznosi Jadona na jeszcze wyższy level, prezentując nową edycję jego sylwetki. Jadon Alt to model z kolekcji wiosna-lato 2023, który oprócz odważnej formy samej
w sobie, może być idealną bazą do personalizacji. Wykonany jest z miękkiej skóry Buttero i wyposażony w metalową płytkę na czubku oraz olbrzymie klamry i oczka, które aż się proszą o customizację.