"Dom z papieru": 5 sezon serialu

La casa de papel opowiada historię ośmiorga zamaskowanych przestępców, którzy pod wodzą tajemniczego Profesora, postanowili napaść na mennicę narodową i Bank Hiszpanii. Grupa nie rozstaje się z czerwonymi kombinezonami oraz maskami z podobizną Salvadora Dalego. Zamiast imion posługują się nazwami miast, a ich celem, jakby mogło się wydawać, wcale nie jest bogactwo...

Jednak najsłynniejszy napad w historii seriali dobiegnie końca jeszcze w tym roku...Czego możemy się spodziewać w finałowym sezonie "Domu z papieru"? 

Na początku 5. sezonu słynny, hiszpański gang nadal pozostaje zamknięty w narodowym banku. I pomimo, że udało im się uratować jedną ze swoich członkiń, Lizbonę, niebezpieczeństwo wciąż jest przed nimi. Profesor został schwytany, a reszta jego towarzyszy nie wie jak poradzić sobie z dalszą akcją. Do gry, oprócz oddziałów policji wkroczyć również wojsko, a napad przeobrazi się w prawdziwą, groźną i bezkompromisową wojnę.

"Dom z papieru": obsada 5. sezonu serialu

Wiemy już, że w ostatniej części serialu zobaczymy niemal pełen skład. Na ekranie pojawią się m.in.: Úrsula Coberó (Tokio), Álvaro Morte (Profesor), Itziar Ituño (Lizbona), Miguel Herrán (Rio), Jaime Lorente (Denver), Esther Acebo (Sztokholm), Enrique Arce (Arturo), Darko Peric (Helsinki), Luka Peros (Marsylia), Hovik Keuchkerian (Bogota), Fernando Cayo (pułkownik Tamayo), Rodrigo de la Serna (Palermo), Najwa Nimri (inspektor Sierra), Miguel Ángel Silvestre oraz Patrick Criado.

"Dom z papieru": premiera i zwiastun 5. sezonu serialu

Serial zostanie udostępniony na platformie Netflix w dwóch częściach. Pierwsza z nich ukaże się 3 września, a druga trzy miesiące później - 3 grudnia 2021 r. Obie części będą liczyły po pięć odcinków. Alex Pina, główny twórca serialu, tłumaczy skąd pojawił się pomysł podziału srialu na dwie części:

Kiedy zaczęliśmy pisać 5. część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, stawiając nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po ich sentymentalnej mapie, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem.

Już teraz obejrzyj zwiastun 5. i ostatniego sezonu serialu: