Dolce & Gabbana wracają do Mediolanu

Przypomnijmy, że zerwanie z dotychczasowym systemem tygodni mody ogłosiło ostatnio kilka luksusowych marek, w tym Saint Laurent. Dla kontrastu - Domenico Dolce i Stefano Gabbana postanowili pójść pod prąd: wracają do kalendarza Milan Fashion Week, co oznacza, że wezmą udział w pierwszym w historii Cyfrowym Tygodniu Mody w Mediolanie. Dolce & Gabbana po ponad dwudziestu latach znów będą współpracować z organizatorem wydarzenia - Camera Della Moda - a duży wspływ na ich decyzję miało ich niedawne połączenie sił w walce z globalną pandemią. Włoski dom mody wziął udział w zorganizowanej przez stowarzyszenie akcji “Italia, we are with you”, która wspierała służby medyczne w walce z pandemią, przekazując materiały, sprzęty i środki ochrony. 

Alessandro Michele zapowiada zmiany w Gucci: "Nasze lekkomyślne działania spaliły dom, w którym mieszkamy">>

"To wielki powrót Dolce & Gabbana, ponieważ wzmacnia nasz system i nasze stowarzyszenie. Dzieje się to w trudnym momencie dla mody i jest zakorzenione w silnych więziach łączących projektantów z naszym krajem. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest zjednoczenie się jako system i ochrona naszej wyjątkowej branży" powiedział Carlo Capasa, prezes Camera Nazionale Della Moda Italiana.

Pierwszy pokaz Dolce & Gabbana w nowej rzeczywistości

Pokaz Dolce & Gabbana zaplanowany jest na 15 lipca, a włoski dom mody pokaże podczas niego kolekcję męską na wiosnę-lato 2021 w ogrodzie Uniwersytetu Humanistas w Mediolanie, który jest wspierany przez słynną markę. To, co będzie się działo na wybiegu, zostanie transmitowane na żywo, ale online nie będzie jedyny sposobem na obejrzenie nowości D&G. Na pokaz zostanie zaproszonych około dwustu gości, fotografów i kamerzystów, którzy będą mogli zobaczyć kolekcję na żywo.

Milano Fashion Week w wersji digital odbędzie się między 14 a 17 lipca 2020 roku w Mediolanie. W wydarzeniu wezmą udział także między innymi takie marki, jak Etro, Bottega Veneta, Ermenegildo Zegna i Dsquared2 oraz blisko czterdzieści innych.

London Fashion Week zostaje przeniesiony w całości do internetu. Pokazy będzie mógł obejrzeć każdy>>

Projektanci podpisują list otwarty do branży mody, a w nim: przesunięcie sezonów oraz koniec starej formuły wyprzedaży i nadprodukcji>>