Na tym pokazie nie było tłumu celebrytów, zaproszono tylko grono najważniejszych rekdaktórów, stylistów, klientów i przyjaciół włoskiego duetu. Fotografowie mają wstęp wzbroniony, a wszystko jest owiane tajemnicą. Motywem przewodnim kolekcji Dolce & Gabbana Alta Moda, biżuterii oraz scenografii były kwiaty. Pączki róż, pnące krzewy.... w XVI-wiecznym Palazzo Recalcati można było poczuć się jak w ogrodzie i to nie wychodząć z eleganckich komnat.

Stefano Gabbana i Domenico Dolce i tym razem złożyli hołd kobiecości. Jednak nie jest to ostra, ociekająca seksem, zmysłowość do której nas przyzwyczaili, a romantyzm. Przez wieki, subtelny, delikatny flirt był uważany za sztukę (zwłaszcza we Włoszech i Francji), dziś o tym zapominamy. Projektanci chcą nam przypomnieć o tych emocjach, które są niczym wspomniane już pączki róż. Rozwijają się powoli tworząc coś pięknego, jedynego w swoim rodzaju. Zaprezentowano suknie z tiulu, szyfonu i jedwabiu, peleryny, a także płaszcze w kształcie kokonu w kolorach fuksji, kremu oraz czerni odwołujące się do mody sprzed kilku wieków.

Wśród starannie wyselekcjonowanych gości Dolce & Gabbana znaleźli się m.in. Mariano Vivanco, Anna Dello Russo i Bianca Brandolini. A na wybiegu pojawiły się: Zuzanna Bijoch, Patrycja Gardygajło, Emilia Nawarecka, Ola Rudnicka, a także Sasha Luss.

Dolce & Gabbana Alta Moda wiosna-lato 2014 >>