Domenico Dolce i Stefano Gabbana zdecydowali się pokazać swoją nową kolekcję w dość zaskakującym miejscu: na Placu Świętego Marka w Wenecji. Alta Moda to było show, jakiego dawno nie widziała branża mody i jego niezwykłość sprawiła, że nawet kilka godzin po zgaszeniu wszystkich świateł o tym, co wydarzyło się na wybiegu, mówią (i jeszcze długo będą mówić) wszyscy. Najpierw odbył się dwudziestominutowy spektaklt, który łączył w sobie styl Felliniego z karnawałem, a Jennifer Hudson wykonała "Nessum Dorma". A potem... pojawiły się gondole, które przywiozły modelki. Te weszły na oryginalny wybieg i zaprezentowały efekty pracy Dolce & Gabbana: sylwetki, z których wyzierało lokalne rzemiosło, umiłowanie do bogactwa i zapewnienie wyjątkowości.

Taką biżuterię noszą wszystkie modne Włoszki. To właśnie w niej tkwi sekret podziwianego na całym świecie włoskiego stylu>>

Były haftowane sukni zdobione tiulem i żorżetą oraz obsypane cekinami, płaszcze przypominające królewskie szaty, karnawałowe maski. W hołdzie dla miasta rozmalowano na jedwabnych spódnicach weneckie uliczki.

Wszystko to zaprojektowane i skrojone tak, by dotrzeć z haute couture do młodszej i bardziej nowoczesnej klienteli. To było zresztą widać też pod względem castingu, bo Domenico Dolce i Stefano Gabbana zdecydowali się zatrudnić dzieci znanych osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w świecie mody - między innymi Devę Cassel, Leni Klum oraz Emmeline Bale, a także siostry Chance, Jessie i D'Lilę Star Combs. 

W międzyczasie, kiedy modelki szły do rytmu "Czterech pór roku" Vivaldiego przy zachodzie słońca, zaczął padać deszcz i pojawiły się błyskawice. Zupełnie jakby pogodę zamówiono do podkreślenia niesamowitego klimatu całego show. "Kolekcja Dolce&Gabbana Alta Moda wzbudza wyjątkowe emocje, ponieważ wykwintne jedwabie, brokaty, aksamity, szkło i kryształy, hafty i szlachetne tkaniny łączą się w idealną melodię piękna i włoskiego kunsztu" czytamy w informacji prasowej włoskiego domu  mody.

Wśród gości pojawili się Jennifer Lopez, Sean Combs, Doja Cat, Kris Jenner, Kourtney Kardashian, Ciara, Monica Bellucci, Christian Bale, Dame Helen Mirren, Kitty Spencer i wielu innych.

Lista 14 najmodniejszych rzeczy na jesień 2021 - to jedyne ubrania i kosmetyki, które musisz mieć w tym sezonie>>

PS Polecamy zajrzeć na Instagrama Dolce&Gabbana, gdzie można obejrzeć detale kreacji Alta Moda. Robią wrażenie!