Florencka Villa Bardini zamieniła się w wybieg Dolce & Gabbana, gdzie włoski dom mody zaprezentował wreszcie na żywo swój spektakularny pokaz Alta Moda. To było pierwsze tak duże wydarzenie od początku pandemii, podczas którego można było zobaczyć show w "starym" stylu - i będzie się o nim mówić jeszcze długo nie tylko z powodu okoliczności, ale też wspaniałego tła (te kamienne schody!) i projektów. Co znalazło się w kolekcji? Aż 89 sylwetek inspirowanych XVI wiekiem i włoskim renesansem, które charakteryzowały trójwymiarowe kwiaty, hafty i bogate zdobienia oraz ogromne warstwy tiulu budujące spektakularne suknie.

Modne swetry na jesień. Ogrzeją Was w nowym sezonie i będziecie chciały je nosić aż do wiosny [trendy jesień-zima 2020/2021]>>

"W tym historycznym okresie krawcy - a zwłaszcza rzemieślnicy florenccy - tworzyli ubrania i dodatki z tego, co mieli w swoich warsztatach (tzw. Botteghe), mieszając różne materiały przez pryzmat ich wielkiej kreatywności. Używając i łącząc elementy oraz materiały, takie jak naturalna lub kolorowa rafia, korale i twarde kamienie, dały początek koncepcji Arte Povera (Poor Art)" tłumaczył duet projektantów w informacji prasowej przesłanej do mediów. 

Cały pokaz mody Dolce & Gabbana można obejrzeć na IGTV @dolcegabbana. Przyjrzyjcie się dokładnie - show zamknęła polska modelka, Karolina Smętek.