Romans to gatunek książek zaliczany do tak zwanego "guilty pleasure". Wiele z nas sięga po książki o miłości, ale rzadko mamy ochotę przyznać się, że zaczytujemy się w powieściach romantycznych. Uważane stereotypowo za zbyt lekkie, coraz częściej podejmują ważne tematy jak molestowanie, czy zespół stresu pourazowego. Dobry romans może również rozśmieszyć, ale również zaskoczyć i przerazić niczym najlepszy thriller, czy kryminał. Na dodatek coraz częściej czytamy romanse polskich autorek, które nie odbiegają poziomem od zagranicznych autorek z bestsellerem na koncie. Koniecznie sprawdźcie wybrane przez nas nowości i propozycje na dobry romans:

Dobry romans: "Skandal", Katarzyna Nowakowska

Pierwsza powieść K.N. Haner wydana pod jej własnym nazwiskiem.

Julia Widawska to śliczna dziewczyna, która całe życie spełniała oczekiwania innych. Ale do czasu! Gdy na jej drodze staje pewien gburowaty Anglik, który chce zabrać ją do Nowego Jorku jako swoją asystentkę, postanawia pokazać mu, gdzie jego miejsce. Skandal wisi w powietrzu.

Dobry romans: "Stażystka", Alicja Sinicka

To bardziej thriller psychologiczny niż klasyczny romans, ale jeśli szukacie mocnych wrażeń to sięgnijcie po ten tytuł.

Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża. Wie, która kandydatka go zaintryguje. Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi.

Klaudia Neter nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz zamierza się z niego wycofać.

W Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet. Każda z nich wcześniej odbywała staż u Skalskiego. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Nie wie jednak, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo.

Dobry romans: "Bez pożegnania", Agnieszka Lingas-Łoniewska

Kontynuacja bestsellerowego "Bez przebaczenia".

Jacek Krall śni o wojnie. Chyba że akurat desperacko robi wszystko, by stracić świadomość, nim nadejdą koszmary. Gdy przenosi się do Orzysza, pod skrzydła pułkownika Piotra Sadowskiego, znajduje się na skraju wyczerpania. Silny zespół stresu pourazowego i wyrzuty sumienia związane z tragicznie zakończoną misją wojskową sprawiły, że doszedł do ściany. Wreszcie decyduje się poprosić o pomoc.

Weronika Szuwarska poniosła największą z możliwych strat. By zapomnieć o przeszłości, poświęca się pracy terapeutki. Gdy w jej gabinecie pojawia się przystojny, tajemniczy żołnierz, na którego od pewnego czasu stale się natyka, serce pani psycholog wreszcie się budzi. To nie będzie standardowa terapia. A na pewno najtrudniejsza w jej karierze. I najważniejsza.

Tymczasem Piotr Sadowski i jego żona Paulina muszą stawić czoła rodzinnym problemom. A także przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. Gdy dawny wróg wyjdzie na wolność, ich życie znajdzie się w niebezpieczeństwie, a losy obu par splotą się nierozerwalnie.

Dobry romans: "Niegrzeczny szef", Whitney G. 

Michael Leighton, dyrektor nowojorskiego wydawnictwa i znany playboy, szuka nowej asystentki. Dotychczasowe kandydatki nie potrafiły sprostać jego oczekiwaniom. Aż pojawiła się ona.

Mya nie cierpi swojego nowego szefa. Zachowuje się wobec niej niemiło i arogancko. Co prawda nieźle jej płaci i przy tym jest niezwykle pociągający, ale przecież nie jest jego własnością. Postanawia zwolnić się z wydawnictwa i szukać szczęścia w innej firmie.
Szef dowiaduje się o jej decyzji. Nie może pozwolić jej odejść - nie tylko dlatego, że jest perfekcyjna w swojej pracy. Ta kobieta ma w sobie coś więcej.

Dobry romans: "Gdyby nie ty", Colleen Hoover

Gdyby nie ona, moje życie wyglądałoby inaczej.

Gdyby nie on, nie dałabym sobie rady.

Gdyby nie ty…

Gdyby nie córka, przyszłość Morgan wyglądałaby inaczej. Nie planowała ciąży w młodym wieku i szybkiego ślubu. Teraz jest zdeterminowana, żeby uchronić Clarę przed błędami, które sama popełniła.

Gdyby nie matka, Clara mogłaby iść do przodu.

Według niej Morgan staje się coraz bardziej zgorzkniała i zupełnie brak jej spontaniczności.

Clara nie chce być taka jak ona.

Gdy tragiczny wypadek dotyka ich rodzinę, życie kobiet wywraca się do góry nogami.

Morgan znajduje wsparcie u ostatniego mężczyzny, po którym by się tego spodziewała.

Clara zwraca się do chłopaka, z którym nie mogła się kontaktować. Dla jednej i drugiej to relacje okupione dylematami i trudnymi decyzjami.

Czy zakazane uczucia zdołają przetrwać?

Przejmująca powieść o miłości, rodzinie i stracie.
Colleen Hoover z wielką wrażliwością i zrozumieniem opisuje relacje, które prawie przestały istnieć. I zadaje nam pytanie: czy i jak o nie walczyć?

Dobry romans: "Dobry chłopak", Elle Kennedy, Sarina Bowen

Zorganizowanie bratu wesela, na którym będą gościć znani hokeiści, okazuje się największym wyzwaniem w życiu Jess Canning. Jej rodzina uważa, że dziewczyna jest ofiarą losu, więc porażka nie wchodzi w grę. Nie ma mowy. I nikt, absolutnie nikt, nie może się dowiedzieć o tym, że jakiś czas temu uległa seksownemu hokeiście, który w dodatku jest drużbą pana młodego. To był błąd i Jess nie ma zamiaru go powtórzyć. Nawet jeśli ten hokeista jest najgorętszym facetem na świecie.

Dla Blake’a Rileya zbliżające się wesele to szczęśliwe zrządzenie losu. Jess jest druhną, a on drużbą, więc zabawa może się rozpocząć na całego. Co z tego, że napotyka mały (no dobrze, znaczny) opór ze strony Jess? Musi tylko przekonać upartą blondynkę, że jest naprawdę przyzwoitym facetem, który ma jedynie złą reputację. Dobry romans: "Saturn. Bezlitosna siła. T.3", Agnieszka Lingas-Łoniewska

Trzecia część słynnego cyklu Agnieszki Lingas-Łojewskiej.

Saturn na ringu zmienia się w ludzką maszynę, zaprogramowaną na zwycięstwo. Ma tylko jedną słabość. Piękną, rudowłosą Inez, byłą podopieczną fundacji FemiHelp. Pozornie dzieli ich wszystko. Ale oboje przeszli przez piekło, zgotowane im przez najbliższych. Czy pozwolą, by uleczyła ich miłość?