Uwielbiamy długie sukienki. Długość maxi dedykowana jest dziewczynom, które nie lubią odsłaniać nóg, ale wciąż chcą wyglądać kobieco. W ubiegłym sezonie najmodniejsze były modele na ramiączkach przypominające nocną bieliznę albo zestawy stylizowane na lata 90Tego lata też królują odsłonięte ramiona. W trendzie utrzymują się naked dresses i "małe białe". 

Długie sukienki - trendy 2017

Najmodniejszy jest asymetryczny krój ramion - to nowy, bardzo ważny w tym sezonie typ sylwetki. Motyw królował na pokazie Monse, jego "inspiracje" natychmiast pojawiły się w kolekcjach popularnych sieciówek. Modne są też sukienki przypominające "oburs" i długie, dopasowane sukienki w pasy, które wyglądają jak sprzed kilku dekad. Nie brakuje też motywów kwiatowych, jednak tym razem projektanci zamiast egzotycznych orchidei i fikuśnych kaktusów lansują tak zwaną "łączkę".

Na koniec koronkowe i ażurowe sukienki, które przywodzą na myśl boho stylizacje Jane Birkin. Wbrew pozorom długie sukienki wcale nie są stworzone do szpilek i eleganckich kopertówek. Ażurowe sukienki teraz nosimy do sneakersów i chokerów. Styliści zestawiają je też z klapkami (np. Birkenstock), rockowymi botkami oraz czapkami z daszkiem. 

Długie sukienki lato 2017. Zobacz galerię  >>>