Długie paznokcie: wzory

Długie paznokcie stwarzają duże pole do popisu jeśli chodzi o wzory. Możecie potraktować płytkę paznokci jak malarskie płótno i pochlapać je lakierem niczym farbą. Poczujcie się jak przedstawiciele ekspresjonizmu abstrakcyjnego - w tym sezonie wszystkie kształty i kolory są dozwolone. Słynni manicurzyści najczęściej długie paznokcie malują w poziome pasy - najlepiej w podobnej tonacji. Często jeden z pasków wykonują metalicznym lakierem albo stosują na długich paznokciach efekt ombre. W trendach są geometryczne wzory, kolorowe logotypy słynnych domów mody, np. Louis Vuitton czy Gucci i motyw płomieni. Jeśli lubicie eksperymentować z manicurem, koniecznie zajrzyjcie na instagramowy profil @krocaine - manicurzystka Kro Vargas na żelowych paznokciach maluje wzory balansujące na granicy kiczu. Czasami tipsy wypełnia wodą (!) albo płynnym brokatem i wykonuje na nich rysunki ze znanymi produktami, np. wodą mineralną Fiji (taki przykład znajdziecie w naszej galerii!). 

Czytaj też: Paznokcie 2018 - trendy jesień-zima 2018/2019>>>>

Długie paznokcie: zdobienia

Oprócz malowania wzorów na długich paznokciach, możecie je też dodatkowo ozdobić, np. biżuterią. Modne są sztuczne kamienie, cyrkonie, kolorowe szkiełka, kolczyki i ceramiczne minikwiaty. Manicurzystki Eda & Anna Levenson (@ladyfancynails) idą o krok dalej i do długich paznokci doczepiają łańcuszki i... wieszają na nich klucze. To mało praktyczne rozwiązanie, ale zdjęcie z takim mani zbiera w mediach społecznościowych dużo lajków. Na instagramie wypatrzyłyśmy też manicure z doklejonymi od wewnętrznej strony paznokci - perełkami.

Długie paznokcie: kolory

Jakie kolory wyglądają najlepiej na długich paznokciach? Najczęściej zatapia się je w odcieniach pasteli - malinowym różu, mięcie i cytrynowej żółci.

Zawsze klasycznym rozwiązaniem jest manicure w odcieniu nude, czerwieni czy kości słoniowej. Jeśli chcecie długie paznokcie pomalować ciemnym lakierem - nie pokrywajcie nim całej płytki. Ładnie wyglądają szmaragdowe, bordowe albo granatowe pasy na końcówkach. Modnie jest także sięgnąć po metaliczny lakier (srebrny, złoty lub błyszczący w tonie miedzi) albo obsypać paznokcie płatkami brokatu.

Manicurzyści lansują także neonowe kolory (najbardziej cool jest limonkowa zieleń) i fluorescencyjny manicure, który świeci w ciemności. 

Czytaj też: Modne kolory paznokci na jesień 2018 >>>