Long bob - najmodniejsza fryzura 2016

Ten trend opanował głowy modelek na tegorocznych pokazach mody. Long bob, bo o nim mowa, to odświeżona wersja kultowej fryzury popularnej w latach 20., a następnie 60. (przywrócony został przez Vidala Sassoon). Tym razem jednak jego długość powinna sięgać obojczyków, a włosy już nie muszą być idealnie ułożone. Długi bob daje szerokie pole do manewru! Możesz klasycznie podkręcać go na szczotkę, prostować lub stylizować na zmierzwione, morskie fale. Cięcie to posiada bowiem wiele zalet - wysmukla twarz i odejmuje lat, nadając jego właścicielce uroku.

Długi bob - ulubiona fryzura gwiazd

Do fanek tego uczesania przekonało się już wiele gwiazd, poczynając od Rosie-Huntington Whiteley, po Alexę Chung, Eve Green, Keirae Knightley, czy Jessicę Albę. W jej promowaniu na nowy sezon nie zawiedli również światowi projektanci - long bob pojawił się m.in. na wybiegu Gucci, Emporio Armani, czy Alberty Herrery

Do kogo pasuje to modne uczesanie? Długi bob w wersji z przedziałkiem na środku idealnie sprawdzi się na posiadaczkach okrągłej lub owalnej twarzy. Osoby o trójkątnych rysach i niskim czole mogą pozwolić sobie na wariant w stylu retro, z prostą grzywką. Fryzura ta powinna układać się w naturalny sposób, nadając optycznej gęstości i świeżości ściętym włosom.

Długi bob, czyli najmodniejsza fryzura 2016 - GALERIA >>