Jakie zalety ma materac medyczny? 

Materace medyczne zapewniają nam odpowiednią amortyzację każdej partii ciała. Zaczynając od odpowiedniego podparcia głowy, aż po podparcie stóp - mają bardzo wysoki stopień dopasowania do ciała. Odpowiednie właściwości ortopedyczne sprawiają, że rano wstajemy bez żadnych dolegliwości bólowych i jesteśmy rozluźnieni. Profesjonalne materace medyczne zapewniają także wysoką higienę snu. Chronią przed bakteriami, roztoczami i grzybami oraz brzydkim zapachem. Wykazują się wysoką trwałością - są odporne na nacisk, odkształcenia i zmieniającą się temperaturę. Na komfort snu wpływają także parametry regulujące właściwy przepływ powietrza wewnątrz materaca, odpowiednia temperaturę ciała i regulujące poziom wilgotności. 

Materace medyczne SleepMed produkowane są przez uznaną markę Hilding Anders i posiadają certyfikat jakości AEH. Certyfikat ten oznacza, że produkty SleepMed zostały przetestowane pod kątem 4 kluczowych parametrów: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. W ofercie marka posiada opcje Comfort, Premium lub Supreme. Materace wykonane są z wysokoelastycznej pianki VPPHR o różnych twardościach, wspartej technologią Airforce. 

Jaki materac medyczny wybrać?

W materacu SleepMed Comfort zastosowana została cieńsza, niż w przypadku innych materacy, warstwa termo-elastycznej pianki. Zapewnia to jego optymalne dostosowanie do ciała i wysokie uczucie komfortu. Premium jest skierowany do osób szukających równowagi pomiędzy doskonałym wsparciem punktowym ciała i swobodą jego ułożenia w trakcie snu. Materac Supreme to propozycja dla najbardziej wymagających osób. Do jego stworzenia wykorzystana zostały wykorzystane najgrubsze warstwy pianki VPPHR Soft i pianki VitaRest. Sprawiło to, że materac jest bardzo wysoki, co przywodzi na myśl wyjątkowe poczucie luksusu. W ofercie marki SleepMed by Hilding Anders istnieją także materace hybrydowe. Do stworzenia materaca SleepMed Hybrid Premium i Supreme odpowiednie kombinacje pianek, które zapewniają idealny balans między odpowiednim podparciem ciała, a możliwością swobodnej zmiany pozycji w trakcie snu.