Czy wiesz, kto mieszka za ścianą twojego mieszkania? Znasz panią z domu naprzeciwka, która spaceruje z psem pod twoimi oknami? A może z sąsiadami wymieniasz jedynie grzecznościowe "dzień dobry"? Nowy eksperyment społeczny IKEA zmienia nastawienie Polaków do "nieznajomych". Wystarczyło posadzić parę nieświadomych sąsiadów z warszawskiego Ursynowa plecami do siebie, by zaczęli lepiej się poznawać. I choć na początku każdemu towarzyszył lekki stres, sytuacja szybko zamieniła się w przyjemną pogawędkę. Bez uprzedzeń związanych z wyglądem, czy wiekiem. Jakim zdziwieniem było odkrycie, że tuż obok siedziała znajoma twarz! A przecież dobrze jest mieć w okolicy kogoś, kto pożyczy mąkę, podleje kwiaty lub poinformuje o niebezpieczeństwie. Szwedzki gigant meblowy idzie o krok dalej - w najbliższym czasie chce zorganizować spotkania sąsiedzkie w parkach osiedlowych. Odbędą się one w dziesięciu miastach: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Toruniu, Łodzi. Inicjatywa ma służyć przywróceniu dawnego zwyczaju budowania relacji sąsiedzkich i poprawie życia w dużych miastach. 

To okazja do poznania mieszkańców swojej dzielnicy i wymiany doświadczeń. Zachęcamy do tego, by zjeść śniadanie na świeżym powietrzu i rozpocząć sąsiedzką znajomość – mówi Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

Pierwsze sąsiedzkie wydarzenie IKEA ma się odbyć już w najbliższą sobotę 27 sierpnia na warszawskim Ursynowie. To tam, w Parku Romana Kozłowskiego, pod Kopą Cwila, od 9:00 do 16:00 będzie działać strefa wypoczynku i zabawy połączona z piknikiem. Sąsiedzi zyskają okazję, by bliżej się poznać i zobaczyć nowy katalog ikea (mamy zdjęcia >>) na 2017 rok. Więcej informacji o spotkaniach po sąsiedzku znajdziesz na stronie: www.spotkania-sasiedzkie.pl.

IKEA: Eksperyment społeczny "Dobrze mieć sąsiada" - WIDEO: