"Zagłębiając się w świat zachwycającego couture, dom mody Dior ma przyjemność zaprezentować kolekcję Haute Couture jesień-zima 2020-2021 autorstwa Marii Grazii Chiuri w formie ekskluzywnego filmu w reżyserii Matteo Garrone. Miniaturowe cuda o obsadzie fantastycznych postaci ożywają jako kreacje ze snów" tak właśnie zapowiedziała dzisiejszy pokaz słynna francuska marka. Trzeba dodać - dość niecodzienny, bo z powodu pandemii wybieg został zastąpiony formą wideo. Pokaz można było obejrzeć podczas relacji live na Instagramie francuskiego domu mody o 14.30, a także na YouTube Dior (gdzie wciąż da się go zobaczyć). 

Jedną z inspiracji nowej kolekcji stały się wystawy objazdowe, tak zwane Théâtre de la Mode, które popularne były w latach 40. w Europie i Stanach Zjednoczonych. 

Akcja blisko piętnastominutowego filmu rozpoczyna się sceną w pracowni, gdzie cały zespół pracuje nad ostatnimi poprawkami miniaturowej kolekcji, a chwilę później przenosimy się do bajkowej krainy, w której na potrzeby nowej kolekcji Chiuri tworzy - jak sama to nazwała - "mit Dior". A w nim dwóch boyów hotelowych przemierza magiczny las ze skrzynią przypominającą domek dla lalek, w której ukryte są manekiny z miniaturowymi sukniami Dior. Prezentują je wszystkim niesamowitym istotom, które spotykają na swojej drodze i ubierają w nie kobiety: syreny, rusałki, zagubione księżniczki, wiedźmy, wróżki. Film przypomina niesamowite baśnie i słowiańskie legendy, których tłem zawsze pozostaje dzika, nieposkromiona natura. 

Gigi Hadid wystąpiła w kampanii Chanel. Modelka, która wkrótce zostanie mamą, pochwaliła się efektami współpracy na Instagramie>>

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dior Official (@dior) Lip 6, 2020 o 5:31 PDT

W rolach głównych wystąpiły między innymi Tjuna, Frida, Leonor, Irene, Jacqueline, Zenia, Rrose, Pegeen, Simone, Milena, Meret, Kay, Lee, Marthe, Dorothea, Gala i inne... suknie nazwane kobiecymi imionami. Są zachwycające: sięgają ziemi, mają warstwy tiulu i nieregularne plisy, efektowne rękawy, podkreśloną linię ramion i talię, a ich paleta kolorystyczna nawiązuje do kolorów ziemi, wody i nieba oraz naturalnych kruszców. 

Przygotowaniom do premiery kolekcji towarzyszyła seria krótkich filmów z atelier francuskiego domu mody, które pokazywały making of #DiorSavoirFaire i tworzenie miniaturowych kreacji do filmu. Bez zbędnych słów: to trzeba zobaczyć na własne oczy. Kolekcję Dior Haute Couture jesień-zima 2020-2021 znajdziecie poniżej:

Schiaparelli rezygnuje z Couture Fashion Week. Zamiast tego francuski dom mody pokazuje film nakręcony podczas lockdownu>>