Minimalistyczne paznokcie inspirowane stylem clean girls nigdy nie były bardziej modne. Wszystko zaczęło się od Glazed-doughnut nails oraz Lipgloss nails, które wylansowała Hailey Bieber – paznokci nude z błyszczącą powłoką, która przypomina grubą warstwę lustrzanego lukru. Potem zachwyciliśmy się Milk bath nails, czyli półtransparentnym manicure w odcieniu mleka z kroplą pudrowego różu. Pora na kolejny wariant minimal mani – Digital lavender. „Mogliśmy zobaczyć ten kolor wszędzie, od wybiegów po makeup i paznokcie” – potwierdza manicurzystka gwiazd Julie Kandalec, której klientkami są m.in. Jessica Chastain, Anya Taylor Joy i Emily Blunt. Jak wygląda najmodniejsza w tym sezonie interpretacja lawendowych paznokci?

Digital Lavender Nails – jak je odtworzyć?

Digital lavender to odcień, który jest nieco chłodniejszy niż typowy fiolet oraz bardziej stonowany” – wyjaśnia Julie Kandalec. Nie jest to czysty, żywy kolor, lecz subtelny, trochę „rozwodniony” lila lub lilaróż. „Popularność tego koloru zaczęła się od ‘Euforii’ i wciąż cieszy się powodzeniem, szczególnie w wiosennych lookach” – zdradza manicurzystka.

Te lakiery pomogą ci skopiować look na sobie:

 

A skąd określenie „digital”? Ten wariant manicure wyróżnia błyszczący detal – najczęściej w postaci chromowanej warstwy powlekającej paznokcie i nadającej im metaliczny połysk. Efekt holo można uzyskać za pomocą specjalnego pyłku, który wcieramy w płytkę. Zobaczcie tutorial:

W prostszej wersji, można pokryć płytkę transparentnym lakierem z błyszczącymi drobinkami.

 

Zobaczcie więcej inspirujących pomysłów na manicure z motywem lila i lilaróż: