Nie ukrywamy, że jesteśmy też podekscytowane. Bo depilator Braun Silk-expert Pro IPL to zdecydowanie najmocniejszy gracz na tle rynkowej konkurencji. Wyróżnia go przede wszystkim innowacyjny sensor kolorytu skóry SensoAdapt. Odczytuje on odcień skóry 80 razy na sekundę i na tej podstawie automatycznie dopasowuje natężenie światła, co daje gwarancję, że niechciane włoski są usuwane skutecznie i w bezpieczny sposób. Urządzenie posiada też akredytację Skin Health Alliance i zostało zatwierdzone przez FDA – amerykańską Agencja Żywności i Leków. Autorytet obu tych renomowanych instytucji przekonał nas, że mamy przed sobą w pełni bezpieczny sprzęt do domowego użytku.

Co jeszcze przemawia za depilatorem Braun Silk-expert Pro IPL? Szybkość. To truizm, ale w codziennej gonitwie naprawdę trudno znaleźć nawet 15 minut dla siebie. Silk-expert IPL Pro zabierze ci tylko 5. Urządzenie wysyła 125 błysków na minutę, co sprawia, że zabieg jest ekspresowy. Warto dodać, że depilator łącznie zapewnia 400 000 błysków, a to równoważność 22 lat zabiegów depilacji laserowej na całe ciało! Nieźle.

Uzbrojone w ten pakiet informacji oraz nowy depilator Braun Silk-expert Pro IPL, rozpoczęłyśmy testy. Do urządzenia dołączona została precyzyjna nasadka, idealna do usuwania włosków z mniejszych części ciała, takich jak obszar nad górną wargą, pachy lub okolice bikini.

Swoimi wrażeniami z testowania depilatora Braun Silk-expert IPL podzieliła się jedna z naszych redaktorek - Ola Stęplewska.

Tydzień 1.

Mój pierwszy zabieg depilacji laserowej w domu zaczęłam od nóg. Najpierw dokładnie ogoliłam włosy maszynką. Po osuszeniu skóry, nadszedł czas na depilację światłem. Urządzenie pewnie leży w dłoni i jest intuicyjne w obsłudze (ale wcześniej oczywiście zapoznałam się z instrukcją). Można go używać na dwa sposoby: albo punktowe przykładać głowicę do obszarów ciała, które chcemy wydepilować, albo sunąć nim po skórze cały czas trzymając przycisk. W przypadku depilacji nóg szybsza i łatwiejsza jest opcja numer dwa, bo można naświetlić większy obszar w krótszym czasie. Depilator oferuje 3 tryby działania: normalny, delikatny i bardzo delikatny do depilacji wyjątkowo wrażliwych miejsc. Na początek ustawiłam tryb delikatny, aby przyzwyczaić się do działania depilatora na skórę. Wrażenia? Praktycznie zero bólu! A tego najbardziej się bałam. Wszystko przebiegło tak sprawnie i szybko, że postanowiłam pójść za ciosem i tego samego dnia wydepilować pachy. Tym razem użyłam jednak mniejszej nasadki i przykładałam głowicę punktowo do skóry trybie bardzo delikatnym. I znowu ból był praktycznie nieodczuwalny. Kolejny zabieg za tydzień!

Zobaczcie jak to wygląda: 

Tydzień 2.

W drugim tygodniu do depilatora byłam nastawiona już bardziej entuzjastycznie. Przede wszystkim dlatego, że upewniłam się już w tym, że zabieg jest bezbolesny. Po drugie, bardzo szybko zauważyłam efekty – wolniejszy wzrost włosków i ich znaczne osłabienie. W depilatorze Braun Silk-Expert Pro 5 IPL spodobało mi się też to, że mogę go używać praktycznie wszędzie i zawsze, zarówno w łóżku, jak i w łazience.

Tydzień 3. 

W kolejnym tygodniu testowania skupiłam się głównie na małej końcówce i depilacji trudno dostępnych miejsc jak kostki czy kolana. Urządzenia Braun Silk-Expert Pro 5 IPL używałam na dwa sposoby - przesuwając po większych obszarach i przykładając do mniejszych. Oba sposoby są równie szybkie, a to dlatego, że depilator wypuszcza 125 wiązek światła na minutę! Włoski rosną mi już naprawdę wolno i są bardzo, bardzo słabe. Czuję, że po kolejnym tygodniu stosowania depilację będę miała już całkowicie z głowy. Idealnie na lato! Dowiedziałam się też, że gdybym nie polubiła się z moim Braun Silk-Expert Pro 5 IPL mogłabym go zwrócić w przeciągu 60 dni, w ramach polityki gwarancji satysfakcji marki. 

Tydzień 4.

Minęły cztery tygodnie, więc już czas na podsumowanie naszego testu Braun Silk-Expert Pro 5 IPL. Muszę przyznać, że był wyjątkowo bezbolesny i szalenie efektywny. Już po pierwszym tygodniu zauważyłam znaczne osłabienie włosów, a po czwartym tygodniu całkowicie się ich pozbyłam. Co najbardziej mi się podobało? To, że depilator działa w trzech trybach - bardzo delikatnym, delikatnym i normalnym. Często korzystałam ze zmiany trybów, w zależności od części ciała jaką poddawałam zabiegowi, dopasowywałam odpowiedni i zabieg stawał się jeszcze przyjemniejszy. Świetne jest to, że depilator można przesuwać po większych częściach ciała, a nie tylko punktowo przykładać do skóry. Dzięki temu wykonanie zabiegu na obu nogach zajmowało mi mniej niż 5 minut. Wygodne jest także to, że do Braun Silk-Expert Pro 5 IPL dołączona jest precyzyjna nakładka - często jej używałam przy trudniej dostępnych obszarach ciała, np. w okolicach kostek i pach. Teraz moje ciało jest gładkie i przez najbliższe miesiące nie muszę przejmować się depilacją, a w razie potrzeby mogę skorzystać z sesji przypominającej!

Jeżeli chcecie testować urządzenie Braun Silk-Expert Pro 5 IPL razem z nami, znajdziecie je online w promocyjnej cenie.