Mowa tu o założeniu, że do końca 2021 roku marka GUESS chce produkować 25% swoich denimowych kolekcji wykorzystując włókna  pozyskane z certyfikowanych, odnawialnych źródeł drewna, które podlegają ekologicznemu procesowi produkcji, generując do 50% niższą emisję gazów cieplarnianych i zużycie wody w porównaniu do tradycyjnej wiskozy, barwione metodą Indigo Flow. Materiały o których mowa to LENZING, ECOVERO i TENCEL - super-miękki materiał termoregulujący. W produkcji zastosowane zostały również organiczne i pochodzące z recyklingu włókna bawełny redukując negatywny wpływ na środowisko nadmiernego zużycia wody i sztucznych nawozów. Nowa kolekcja Eco Denim to kolejny poważny etap realizacji tego ambitnego celu. 

GUESS Eco Denim

Nowa damska, zrównoważona kolekcja marki GUESS jest jak zawsze bardzo seksowna, ale także bardzo na czasie. Znajdziecie w niej zarówno wracające do łask rurki, ale także modne od kilku sezonów luźne kuloty w jasnym, spranym kolorze. Dużo kombinezonów (niech żyją total looki!), katany w różnych kolorach, które latem wyglądają świetnie noszone do zwiewnych sukienek i kowbojek, ołówkowe, podkreślające kształty spódnice, które stworzą idealne zestawy z kobiecymi topami, wykończonymi falbaniastymi rękawami i z wycięciem pod biustem (zwróćcie uwagę na modny, fiołkowy kolor). 

Na zdjęciu: spodnie 649 zł, top 279 zł 

Męska część kolekcji Eco Denim jest znacznie bardziej klasyczna - dominują w niej ciemne kolory, które stworzą uniwersalne komplety z koszulkami polo i T-Shirtami wyprodukowanymi z organicznej, pochodzącej z recyklingu bawełny. Kolory? Odcienie zieleni, odważna fuksja i głęboki, morski błękit. 

W Eco Denim znajdziecie też coś dla najmłodszych - topy w żywych kolorach, wykonane w 100% z organicznej bawełny oraz denimowe doły w modnych fasonach, barwione metodą Indigo Flow (redukującą zużycie wody i energii do 70%).

Całą kolekcję Eco Denim marki GUESS zobaczycie w naszej galerii.