Dawid Podsiadło jako "Wiedźmin"?

Z racji dzisiejszej premiery drugiego sezonu serialu "Wiedźmin", Netflix udostępnił na swoim Facebooku materiał promocyjny, w którym znany wszystkim wokalista, Dawid Podsiadło, opowiada o swoim zamiłowaniu do Geralta z Rivii. Został on ukazany jako psychofan jeżdżący na koniu w środku miasta, czy zbierający wszelkie elementy związane ze światem "Wiedźmina". Artysta nawet nosi miecz i angażuje drużynę, aby nagrać utwór, który będzie zainspirowany znanym "Toss a Coin to Your Witcher". W dalszej części filmiku, wokalista sam wciela się w swojego ulubionego bohatera, w czym pomaga mu Michał Żebrowski, który jest odtwórcą filmowej roli "Wiedźmina" w polskiej wersji powieści Sapkowskiego. Nawiązano również do krótkiego występu Macieja Musiała, jako sir Lazlo, rycerza, ratującego Ciri.

Twórcą zabawnego spotu jest Daniel Jaroszek, który wcześniej wyprodukował teledysk do utworu Dawida Podsiadło - "Trofea".

Kolejny sezon kultowego "Wiedźmina" już dostępny na Netflix

Dzisiaj na Netflix zadebiutował 2. sezon serialu "Wiedźmin". Produkcja oparta jest na powieści Andrzeja Sapkowskiego o tym samym tytule. Opowiada o Geraltcie z Rivii, będącym samotnym zabójcą potworów, usiłującym odnaleźć się w świecie, gdzie ludzie są gorsi od groźnych istot. Przeznaczenie łączy go z czarodziejką i młodą księżniczką, skrywającą groźną tajemnicę. Razem starają się stawić czoła licznym zagrożeniom. W drugim sezonie Gerlat chroni Ciri przed mroczną tajemnicą, którą w sobie skrywa.