Kariera Dawida Podsiadło 

Kariera Dawida Podsiadło zaczęła się w 2012 roku, od wygranej w programie "X Factor". Już rok po zakończeniu programu udało mu się wydać debiutancki album zatytułowany "Comfort and Happiness". Dotarł on wówczas na 1. miejsce polskiej listy sprzedaży i zdobył status diamentowej płyty. Dwa lata później premierę miał "Annoyance and Disappointment", który równie jak debiut stał się najczęściej kupowanym krążkiem w Polsce. Ostatni, wydany w 2018 roku album wyprzedził je pod względem sukcesu sprzedażowego rozchodząc się w ilości ponad 600 tys. płyt w Polsce. Ro temu  premierę miał czwarty krążek Dawida „Lata dwudzieste”. 

W trakcie swojej 10- letniej kariery Podsiadło stał się muzycznym fenomenem na rodzimym rynku, a jego osiągnięcia przypieczętowały zgarniane po kolei nagrody branżowe. Wokalista ma w swoim dorobku statuetki z Fryderyków, Paszportów Polityki, Bestsellerów Empiku czy nagrody Eska Music Awards.

Dawid Podsiadło rezygnuje z kariery?

Z okazji 10. rocznicy oraz swoich 30. urodzin Podsiadło spotkał się z jednym z najbardziej cenionych w Polsce dziennikarzy muzycznych, Arturem Rawiczem. W rozmowie ujawnił on swoje plany na najbliższe lata i jak się okazuję nie będą one powodem do radości dla fanów muzyka. "Powolutku, ale to myślę o kolejnych dziesięciu latach, na przestrzeni tych kolejnych dziesięciu lat raczej bym się wycofywał w cień i stanął po drugiej stronie – chciałbym pomagać innym artystom robić rzeczy fajne niż wszystko robić na swoje konto. To jest taki genialny, ogromny plan "– mówił Podsiadło.

Chciałbym odpocząć i zobaczyć, jakie jest inne życie nabrać dystansu. Chciałbym poszukać inspiracji, bo wydaje mi się, że rzeczy, które na razie zrobiłem, są pierwszym rozdziałem, nawet powiedziałbym, że prologiem- mówił w 2016 roku Dawid

Czy faktycznie już niebawem Dawid zejdzie ze sceny muzycznej i przeniesie się za kulisy? Warto pamiętać, że w 2016 roku muzyk, również zapowiedział zawieszenie kariery. Poczucie wypalenia i przesytu nagłą sławą spowodowało, że Dawid potrzebował się wycofać. Przerwa zajęła mu dwa lata, bo już w 2018 usłyszeliśmy jeden z największych hitów artysty "Małomiasteczkowy". 

Zobacz cały wywiad: