Bottega Veneta i Daniel Lee kończą współpracę

Właśnie otrzymaliśmy oficjalną informację od Kering, że Bottega Veneta i Daniel Lee wspólnie podjęli decyzję o zakończeniu współpracy. Projektant stał na czele włoskiego domu mody od 1 lipca 2018 roku i zupełnie go odmienił - to dzięki niemu Bottega Veneta zyskała nową popularność, dorobiła się it bags i nowych kultowych projektów ubrań, które w ostatnich kilku sezonach kształtowały trendy na całym świecie. To właśnie jego kreatywności i decyzjom marka zawdzięcza dzisiejszą popularność oraz niebotyczny wzrost słupków sprzedażowych. 

"Chciałbym podziękować Danielowi za jego poświęcenie dla Domu z ostatnich trzech lat. Zapewnił Bottega Veneta świeże spojrzenie i nowy sens nowoczesności, przy jednoczesnym poszanowaniu pięćdziesięcioletniego dziedzictwa marki. Niezwykły wzrost marki na przestrzeni ostatnich trzech lat świadczy o sukcesie jego twórczości" mówi Leo Rongone, dyrektor generalny Bottega Veneta, a François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny Kering, dodaje: "Jestem bardzo wdzięczny Danielowi za to, że wniósł swoją pasję i energię do Bottega Veneta. Jego wyjątkowa wizja uczyniła dziedzictwo Domu istotnym współcześnie i umieściła go z powrotem w centrum sceny modowej. Chciałbym mu osobiście podziękować za wyjątkowy rozdział, który napisał w długiej historii Bottega Veneta".

Daniel Lee. Nowy pupil świata mody, który wskrzesił dom mody Bottega Veneta>>

W mailu możemy też przeczytać oświadczenie Daniela Lee, który do dziś pełnił rolę dyrektora kreatywnego włoskiego domu mody: "Mój czas w Bottega Veneta był niesamowitym doświadczeniem. Jestem wdzięczny, że pracowałem z wyjątkowym i utalentowanym zespołem i dziękuję wszystkim, którzy byli częścią naszej wizji. Dziękuję Francois-Henri Pinault za jego wsparcie i możliwość bycia częścią historii Bottega Veneta”.

Nowy dyrektor kreatywny Bottega Veneta póki co nie został jeszcze ogłoszony - Kering ma podać tę informację wkrótce. A w jakim kierunku pójdzie teraz Daniel Lee? Z wypiekami na twarzy będziemy śledzić newsy na temat tego utalentowanego projektanta. Kto wie, może podobnie jak Phoebe Philo ruszy z własną marką?