Dakota Johnson zagra w ekranizacji powieści Jane Austen! W jaką rolę wcieli się aktorka?

Dakota Johnson właśnie podpisała kontrakt, co oznacza, że aktorka oficjalnie zagra główną rolę w ekranizacji ostatniej powieści Jane Austen ,,Perswazje". Carrie Cracknell, reżyserka teatralna, która w ubiegłym roku wystawiła na Broadwayu tragikomedię ,,Sea Wall/A Life" zadebiutuje pracą przy pełnym metrażu.

Jamie Dornan zagrał w irlandzkim dramacie ,,Death and Nightingales". Zobaczcie zwiastun nowego miniserialu!>>>

Jak donosi ,,The Hollywood Reporter", film ma stanowić „nowoczesne i dowcipne podejście do uwielbianej historii”. Czego możemy się spodziewać po filmowej wersji ,,Perswazji"? Anne Elliot (Dakota Johnson) będzie niepokorną kobietą o niezwykłej wrażliwości, która żyje ze swoją snobistyczną rodziną będącą na skraju bankructwa. Kiedy Frederick Wentworth — przystojniak, którego kiedyś odrzuciła — ponownie pojawi się w jej życiu, Anne będzie musiała wybrać pomiędzy przeszłością a głosem serca.

Wybrano film otwarcia festiwalu filmowego w Cannes. Poznajcie musical "Anette" , w którym główne role zagrają Adam Driver i Marion Cotillard>>

Za scenariusz do adaptacji odpowiadają Alice Victoria Winslow i Ron Bass. ,,Perswazja" jest ostatnią ukończoną powieścią Jane Austen, opublikowaną po jej śmierci w 1817 roku. Film powstanie dla platformy Netflix, a za kamerą stanie wspomniana już Carrie Cracknell.

E.L. James napisała ostatnią książkę z serii „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Znamy datę premiery>>>