Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już pod koniec kwietnia, ale dopiero teraz możemy zobaczyć pierwsze oficjalne kadry i to nie tylko z Dakotą Johnson. O czym będzie nowy film Netflix? 

Dakota Johnson w powieści Jane Austen. Netflix ujawnił pierwsze kadry do filmu "Perswazje"

Nowy projekt od amerykańskiej platformy będzie adaptacją "Persuasion" (po pol. "Perswazje"). Ta powieść obyczajowa, która została wydana po śmierci pisarki w 1817 roku. Główną bohaterką jest 27-letnia Anna Elliot, która osiem lat wcześniej (za namową rodziny) zerwała zaręczyny. Bliscy wyperswadowali jej związek "z młodym, świetnie się zapowiadającym, lecz pozbawionym na razie materialnego zabezpieczenia bytu kapitanem Fryderykiem Wentworthem". Po zerwaniu zaręczyn obrażony i zrozpaczony mężczyzna wrócił na morze, gdzie odniósł sukces, również materialny. Jako człowiek bogaty udaje się w odwiedziny do siostry, pani Croft, aby znaleźć w końcu żonę.

Tytuł doczekał się już kilku ekranizacji - w 1960, 1971, 1995 oraz 2007 roku. Co ciekawe, nawiązania do tego tytułu można znaleźć też w bestsellerze Helen Fielding "W pogoni za rozumem", czyli drugiej części głośnego Dziennika Bridget Jones oraz w filmie "Dom nad jeziorem".

Oprócz Dakoty Johnson, która wcieli się w Annę, na ekranie pojawią się też Henry Golding, Cosmo Jarvis oraz Nikki Amuka-Bird. Na plan filmowy wybrano okolice Salisbury, a za całość odpowiada reżyserka teatralna, Carrie Cracknell.

Premiera? Niestety na razie musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ Netflix zapowiedział, że tytuł trafi do biblioteki serwisu dopiero w 2022 roku. Biorąc pod uwagę sukces "Bridgertonów" i ten tytuł będzie miał sporo fanów.