Lata 70. wracają! Tym razem w serialu, o którym już jest głośno, choć od premiery minęło dopiero kilka dni. Widzowie są zachwyceni obsadą, kostiumami i muzyką. A na TikToku znajdziemy analizy scen, a nawet plakatów promujących ten tytuł. Skąd taki szybki sukces "Daisy Jones & The Six"? Poznajcie szczegóły dotyczące tej produkcji. 

"Daisy Jones & The Six". Czy serial inspirowany jest historią zespołu Fleetwood Mac?

I tak i nie. Już wyjaśniamy. Serial jest adaptacją głośnej powieści o tym samym tytule, autorstwa Taylor Jenkins Reid z 2019 roku. Książka opowiada historię fikcyjnego zespołu rock'n'rollowego, który podbił świat. Jednak u szczytu sławy grupa zawiesiła działalność. Co było powodem? Relacje między członkami, a dokładnie pewien trójkąt miłosny... 

Jeśli interesujecie się historią muzyki, to z pewnością ten opis nieco przypomina wam losy legendarnej grupy Fleetwood Mac. Band sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie, a jego członkinią była Stevie Nicks. Charyzmatyczna wokalistka dołączyła do grupy razem ze swoim partnerem, gitarzystą Lindseyem Buckinghamem w 1975 roku (poznali się w szkole średniej, gdy muzyk grał na potańcówce "California Dreamin" - Stevie wówczas dołączyła do niego na scenie). Dwa lata później do sprzedaży trafił najsławniejszy album grupy "Rumours", a Fleetwood Mac wyruszyli w trasę koncertową. Równie ciekawie działo się poza sceną. Amerykanka była w związku z Lindseyem do 1976, a w następnym roku związała się na krótko z żonatym wtedy Mickiem Fleetwoodem (w połowie lat 70. muzyk, jak i wokalistka walczyli z uzależnieniem od narkotyków). Potem łączono ją z Donem Henleyem i J.D. Southerem z zespołu Eagles.

Po wydaniu "Rumours" - magazyn Rolling Stone zamieścił płytę na 25. miejscu na liście 500 albumów wszech czasów - Fleetwood Mac zawiesili działalność. W kolejnych latach muzycy spotykali się wielokrotnie w studio i nagrali jeszcze sześć płyt. W sumie zespół ma na koncie aż 18 krążków. 

Sama pisarka przyznała, że to właśnie ta historia była jedną z głównych inspiracji do stworzenia "Daisy Jones and the Six"

Fleetwood Mac, 1975 rok

"Daisy Jones & The Six". Różnice między książką a serialem

Uwaga, spoilery! Jeśli nie czytaliście powieści to tę część sprawdźcie po obejrzeniu wszystkich odcinków "Daisy Jones & The Six". Jedno trzeba przyznać, zmiany w scenariuszu ulepszyły tę historię - w tym fani są zgodni. 

Gdzie jest Pete? W książce brat Eddie'go zostaje basistą, dlatego zespół zmienia nazwę na "The Six", natomiast w serialu szóstą (honorową) członkinią jest Camila, partnerka Billy'ego. Wspomniany w powieści Pete był w związku na odległość z Jenny, dla niej potem opuści zespół. Natomiast Chuck, który w serialu postanawia zostać dentystą, w pierwowzorze zginął w Wietnamie. 

Simone, przyjaciółka Daisy i wokalistka disco, ma o wiele więcej do powiedzenia w serialu niż w książce. Na ekranie nie tylko poznamy kulisy jej kariery czy przyjaźni z Jones, ale też jej związek z Bernice. Co ciekawe, w książce Reid Daisy była już znana i to jeszcze zanim trafiła do zespołu rockowego. Można powiedzieć, że była influencerką lat 70. - przyjaźniła się z gwiazdami, dostawała ubrania od projektantów w prezencie, a wytwórnia chciała z niej zrobić drugą Olivię Newton-John. Scenarzyści złagodzili też mocno wątek uzależnienia od używek. Zamiast tego rozwinięto postać Camilii, która w show ma też własne plany i ambicje.

Obsada w "Daisy Jones & The Six". Kogo zobaczymy oprócz Sama Claflina i Riley Keough?

Odtwórcami głównych ról są Riley Keough (Daisy Jones) oraz Sam Claflin (Billy Dunne), ale na ekranie zobaczymy jeszcze innych bohaterów.

W partnerkę wokalisty The Six, Camilę, wciela się Camila Morrone. Angaż otrzymali też: Suki Waterhouse (Karen Sirko), Will Harrison (Graham Dunne), Nabiyah Be (Simone Jackson), Sebastian Chacon (Warren Rhodes), Tom Wright (Teddy), Josh Whitehouse (Eddie Roundtree), a także Timothy Olyphant (Rod).

"Daisy Jones & The Six". W scenie erotycznej Riley Keough gra razem ze swoim mężem!

W jednej ze scen grana przez Riley Keough, Daisy uprawia seks z pewnym mężczyzną na jedną noc. Okazuje się, że wcielił się w niego mąż aktorki, Ben Smith-Petersen! Coś co miało pomóc okazało się bardzo niezręczne. Do nagrania tej sceny namówili Riley sami producenci uznając, że będzie to zabawne. Koniec końców nie było. 

"Nigdy nie udawałam, że uprawiam seks z moim mężem. Normalnie, gdy dochodzi do takich rzeczy spotykasz tą osobę i mówisz: 'Cześć, miło cię poznać' i zabierasz się do pracy, będąc profesjonalistą. Tutaj cały czas chichotaliśmy" - przyznała aktorka w talk show Setha Meyersa.

"W tej scenie tak naprawdę nie sprawia mi to przyjemności. I naprawdę miałam ochotę powiedzieć: 'W prawdziwym życiu tak nie jest!' Potem pomyślałam: 'Po prostu zatrzymam to dla siebie'”.

"Daisy Jones & The Six". Najważniejsze cytaty z serialu i książki

"Historia składa się z tego, co się zrobiło, a nie z tego, co prawie się zrobił, ani nie z tego, o czym się pomyślało."

"Nieważne, kogo wybierasz w życiu i tak zostaniesz zraniony. Taka jest natura związków. Nieważne, kogo kochasz, będziesz miał złamane serce."

"Nie jestem muzą.
Jestem kimś.
I koniec".

"Ale wiesz co postanowiłam dawno temu? Postanowiłam, że nie chce mieć doskonałej miłości ani doskonałego męża, nie muszę mieć doskonałych dzieci i życia. Chce mieć swoje. Chcę moją miłość, mojego męża, moje dzieci, moje życie. Sama nie jestem doskonała. Nigdy nie będę. Nie spodziewam się perfekcji. Ale w życiu nie trzeba być perfekcyjnym, żeby być silnym."

"Wydaje ci się, że taka tragedia to koniec świata, ale uświadamiasz sobie, że świat nigdy się nie kończy. Nigdy. Nic się nie kończy."

"Jeśli dasz mi swój numer, napiszę o tobie piosenkę."

"Faceci często myślą, że zasługują na order jeśli traktują kobiety jak ludzi."

"Wszystko wydaje się zabawne, jeśli jest się szczęśliwym."

Muzyka w "Daisy Jones & The Six". Piosenki z serialu biją rekordy popularności

To was może zaskoczyć. Daisy Jones & The Six to pierwszy fikcyjny zespół, którego piosenki biją rekordy popularności na platformie iTunes. Kawałki wykonane przez Sama Claflina i Riley Keough (aktorzy na potrzeby serialu przez 18 miesięcy brali lekcje śpiewu oraz gry na gitarze) zachwyciły fanów powieści, jak i serialu. Za produkcję tego materiału odpowiada multiinstrumentalista Blake Mills, który w swojej karierze współpracował z takimi muzykami jak Bob Dylan, Fiona Apple, John Legend, Alabama Shakes. Nad tekstami do "Aurory" pochylili się też Phoebe Bridgers, Jackson Browne, and Marcus Mumford.

Piosenki na albumie "Aurora":

 1. Aurora
 2. Let Me Down Easy
 3. Kill You to Try
 4. Two Against Three
 5. Look at Us Now (Honeycomb)
 6. Regret Me
 7. You Were Gone
 8. More Fun to Miss
 9. Please
 10. The River
 11. No Words 

Tekst do piosenki "Look at Us Now (Honeycomb)"

I don’t know who I am
Baby, baby, baby,
Do you know who you are?
Is it out of our hands?
Tell me, tell me, tell me,
How we made it this far?

Did we unravel a long time ago?
Is there too much that we don’t want to know?
I wish it was easy, but it isn’t so

Oh, we could make a good thing bad
Oh, we could make a good thing bad

Now where do we stand?
Baby, baby, baby,
No one knows who you are
And if this was your plan,
Tell me tell me why
You’ve been crying in the dark

We unraveled a long time ago
We lost and we couldn’t let it go
I wish it was easy, but it isn’t so
So baby,

Oh, we could make a good thing bad
Oh, we could make a good thing bad
Oh, we could make a good thing bad
Oh, we could make a good thing bad

How did we get here?
How do we get out?
We used to be something to see
But, baby, look at us now
Baby, look at us now
This thing we been doin’
Ain’t working out
Why can’t you just admit it to me?

Oh baby, look at us now
Oh, baby, look at us now
Oh baby, look at us now
Oh baby, look at us now
Oh baby, look at us now

How did we get here?
How do we get out?
This thing we been doin’
Ain’t working out
Oh,

How did we get here?
How do we get out?
We used to be something to see
Oh, baby, look at us now
Baby, look at us now
This thing we been doin’
Ain’t working out
Why can’t you just admit it to me?
Baby, look at us now
Baby, look at us now
Oh, we could make a good thing bad
Oh, we could make a good thing bad

Oprócz utworów z albumu "Aurora" usłyszymy też inne nagrania z czasów zespołu Dunne Brothers. Wpadł wam w ucho kawałek z czołówki? To "Dancing Barefoot" Patti Smith. Co jeszcze dodano do ścieżki dźwiękowej?

 • Violet Hall, “I Sit and Cry”
 • The Byrds, “Goin’ Back” 
 • Jefferson Airplane, “3/5 of a Mile in 10 Seconds” 
 • T. Rex, “Bang a Gong (Get It On)” 
 • Kubla Khan, “Revolution” 
 • Carole King, “Goin’ Back” 
 • Carole King, “I Feel the Earth Move”
 • The Allman Brothers Band, “Trouble No More” 
 • Jay Ramsey, “Playing with Fire”
 • Dusty Springfield, “Son of a Preacher Man” 
 • Family Plann, “Let’s Dance” 
 • Billy Preston, “Will It Go Round in Circles” 

Gdzie można obejrzeć serial "Daisy Jones & The Six"? Ile ma odcinków?

Gdzie można obejrzeć ten hit nawiązujący do lat 70. ubiegłego wieku? Historię zespołu Daisy Jones & The Six można zobaczyć na platformie Amazon Prime Video od 3 marca, a cała seria liczy sobie 10 odcinków. 

 1. “Come and Get It", premiera 3 marca
 2. “I’ll Take You There", premiera 3 marca
 3. “Someone Saved My Life Tonight", premiera 3 marca
 4. “I Saw The Light", premiera 10 marca
 5. “Fire", premiera 10 marca
 6. “Whatever Gets You Thru The Night", premiera 10 marca
 7. “She’s Gone", premiera 17 marca
 8. “Looks Like We Made It", premiera 17 marca
 9. “Feels Like The First Time", premiera 24 marca
 10. “Rock ‘n’ Roll Suicide", premiera 24 marca