Pędzle i gąbki do makijażu stanowią nasz codzienny arsenał makijażowy. Jednak używane codziennie, wymagają regularnego czyszczenia. Większość osób niestety nie robi tego zbyt często.

Jeśli i ty należysz do tej grupy - natychmiast zmień nawyki! Podczas stosowania, ale i wtedy, kiedy leżą nie używane, pędzle brudzą się i w dodatku zbierają się na nich bakterie. Mimo, że niewidoczne, mogą wyrządzić duże szkody. Nadmiar sebum, martwy naskórek oraz wilgoć to idealne środowisko do rozwoju mikroorganizmów, które mogą stać się przyczyną chorób i podrażnień skóry. Jeśli masz skórę trądzikową i tłustą, myj pędzle codziennie.
Dbając o czystość narzędzi do makijażu, dbamy jednocześnie o kondycję i stan naszej cery.

Jeśli chcesz szybko umyć pędzel, którego używałaś przed chwilą, sięgnij po chusteczkę higieniczną i płyn do mycia pędzli. Pocieraj włosami o chusteczkę do momentu aż będzie zupełnie czysta. W przypadku pędzli wymagających dokładniejszego mycia (np. aplikator do podkładu), lepiej sięgnąć po profesjonalny szampon.

Pędzle do pudru i różu można też dezynfekowaćwysokoprocentowym alkoholem (spirytusem spożywczym, nie salicylowym).

Prostym sposobem jest czyszczenie pędzli w ciepłej wodzie z dodatkiem zwykłego szamponu. W tym przypadku jednak należy pamiętać o właściwym trzymaniu pędzli w trakcie mycia - tak, aby moczyć samo włosie, a nie trzon, który może zacząć się odklejać.

Jeśli masz pędzle z naturalnego włosia, używaj albo profesjonalnych produktów do czyszczenia, albo wody z szarym mydłem.

Szybkim sposobem na zdezynfekowanie pędzli do pudru i różu jest użycie wysokoprocentowego alkoholu (np. spirytus spożywczym, nigdy salicylowy).

Po umyciu, rozłóż pędzle na ręczniku i pozwól im wyschnąć samoczynnie.

Szybkie triki na okiełznanie włosów>>