Używane prezenty: gdzie ich szukać i co warto kupić?

Coraz częściej mówi się o cyrkularności nie tylko w kontekście mody, ale i… prezentów. Otwieramy się na szukanie upominków dla naszych bliskich w second handach, na pchlich targach, garażówkach i w sklepach vintage. Przekonują nas do tego aspekty ekonomiczne, ale nie tylko. Wiemy, że takie decyzje zakupowe pozwalają obniżyć ślad węglowy, a przy tym pozwalają na znalezienie rzeczy, które są prawdziwie niepowtarzalne. Sami również doceniamy, kiedy w nasze ręce trafia prezent z drugiej ręki – w końcu jego realizacja wymaga naprawdę dużych starań. 

Tyle teorii, a co z praktyką? Poszukiwania prezentów z drugiej ręki wbrew pozorom nie należą do najłatwiejszych. Nie znaczy to jednak, że jest to niemożliwe. Posłuchajcie nowego odcinka podcastu Dział Vintage, żeby dowiedzieć się, gdzie szukać świątecznych niespodzianek w duchu vintage, na co zwracać uwagę przy ich zakupie i co warto wybrać, jeśli nie do końca znamy preferencji obdarowywanej przez nas osoby. Sprawdzamy też, co można zrobić z niechcianymi prezentami, by ich nie wyrzucać. 

Gościnią tego odcinka podcastu Dział Vintage jest Patrycja Polis-Zielonka. Miłośniczka marketingu, fotografii i rzeczy z duszą, która od ponad trzech lat tworzy instagramowy profil @wearevintyl. Zgromadziła ona na nim jedną z największych społeczności vintage w polskim internecie. Patka promuje tu drugi obieg, edukuje w temacie mody odpowiedzialnej oraz pokazuje najciekawsze miejscówki vintage w kraju i za granicą. Jest również współorganizatorką krakowskich Targów Jedwab, czyli cyklicznych wydarzeń skupiających najlepszych wystawców mody vintage. Czy można było wyobrazić sobie lepszą specjalistkę do tematu prezentów z drugiej ręki? Uznajmy to pytanie za retoryczne. 

Posłuchajcie rozmowy z Patrycją na Spotify i ELLE.pl. Zaprasza, niezmiennie, Aleksandra Zawadzka.