O nie! Czyżby Netflix chciał swoim widzom sprawić zawód? Przez ostatnie dwa dni ważyły się losy serialu"Przyjaciele", który do polskich zasobów tego serwisu stremingowego trafił na początku stycznia tego roku. Widzowie byli zachwyceni, ci młodsi mieli okazję zobaczyć w końcu legendarne odcinki z udziałem Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisy Kudrow, Matta LeBlanca, Matthew Perry'ego, czy Davida Schwimmera. Część z nich stwierdziło, że jest seksistowski, a nawet homofobiczny! Osobom, które nie oglądały wcześniej serialu "Friends", nie podobało się np. że wszyscy główni bohaterowie są biali, a żarty są niepoprawne politycznie. Kilka miesięcy temu pojawiły się również plotki o pełnometrażowym filmie "Friends. The movie". Do sieci trafił nawet zwiastun - niestety było to tylko dzieło jednego z fanów. A co z Netfliksem?

Czy serial "Przyjaciele" zniknie z serwisu Netflix?

Jak podają zagraniczne serwisy internetowe Netflix miał w planach usunąć "Przyjaciół" 1 stycznia 2019 roku. Zszokowani wielbiciele sitcomu zaczęli wypisywać w serwisach społecznościowych prośby i błagania, żeby zostawić ukochane odcinki. Udało się, amerykańska platforma poszła na rękę użytkownikom i zostawiła "Friendsów". "Świąteczny Pancernik spełnił wasze życzenie: 'Przyjaciele' nadal będą dla ciebie w USA w 2019 roku" - napisano na oficjalnym Twitterze i instagramie Netfliksa. A co dalej? Prawa do produkcji ma firma AT&T WarnerMedia, która za dwa lata zamierza wystartować ze swoim serwisem typu VOD, a za ten prezent Netflix musiał podobno zapłacić 100 milionów $... Wcześniej internetowa wypożyczalnia przelewała "jedynie" 30 milionów $.

"Przyjaciele" to sitcom opowiadający o perypetiach szóstki przyjaciół z Nowego Jorku. Pierwszy odcinek został wyemitowany w amerykańskiej stacji NBC 22 września 1994 roku, a w rolach głównych zagrali: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry. Łącznie powstało dziesięć sezonów (emisję zakończono w 2004 roku) "Przyjaciół", a sam serial został doceniony nie tylko przez widzów, ale i przez krytyków. "Friends" zdobyli prawie 70 nagród.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PLEASE STOP CRYING, FRIENDS IS NOT LEAVING NETFLIX US IN 2019

Post udostępniony przez Netflix US (@netflix) Gru 3, 2018 o 2:55 PST