Serial "13 powodów" jest hitem na platformie Netflix, ale co chwilę musi się zmagać z kolejnymi problemami. Petycje rodziców,  zarzucanie twórcom gloryfikowanie samobójstwa, co więcej, organizacje  wspierające osoby walczące z chorobami psychicznymi uważają, że "13 powodów"zawiera "niebezpieczne treści". W niektórych szkołach wprowadzono nawet zakaz rozmawiania na temat "13 reasons why" (po pol. "Trzynaście powodów"). Z tego względu powstała specjalna kryzysowa infolinia 13ReasonsWhy.info. A przed wyemitowaniem 2. sezonu "13 powodów" powstały nawet filmiki, w którym gwiazdy tej produkcji opowiadały o tym, że serial jest fikcją podejmującą ważne tematy tj. napaść seksualna, nadużywanie pewnych substancji (narkotyki i alkohol), czy samobójstwo. Doradzały również nastolatkom co mają zrobić, gdy zmagają się z podobnymi problemami. 

Zaledwie dwa miesiące temu potwierdzono, że producenci przygotowują się do stworzenia 3. sezonu "13 powodów", a premiera nowych odcinków zaplanowana jest na 2019 rok. Widzowie się cieszą, ponieważ ostatni odcinek pozostawił po sobie wiele pytań i niewyjaśnionych spraw. Czy rzeczywiście powstaną kolejne losy głównych bohaterów? Teraz nie jest to takie pewne. Co jest powodem opóźnienia i kłopotów "13 powodów"?

Czy powstanie 3. sezon serialu "13 powodów"? Są problemy z produkcją

Jak podają amerykańskie serwisy internetowe na dniach miało się odbyć czytanie scenariusza przez obsadę, jednak już wiadomo, że to spotkanie zostanie przełożone (nie wiadomo na kiedy). Co jest powodem tej zmiany w grafiku produkcji? Powodem są negocjacje dotyczące gaży dla aktorów wystąpujących w serialu "13 powdów". Popoularność serialu jest ogromna, dlatego większość gwiazd "13 powodów" uważa, że powinna dostać większą wypłatę. Deadline podaje, że chodzi o ośmiu członków obsady. Dylan Minnette stara się o stawkę w wysokości 200 tys. $ za odcinek. Za to Brandon Flynn, Alisha Boe, Justin Prentice, Christian Navarro, Miles Heizer, Devin Druid i Ross Butler walczą o 150 tys. $ za odcinek "13 powodów"

"13 powodów". O czym jest serial?

Pierwszy i drugi sezon serialu "13 powodów" były hitem na amerykańskiej platformie Netflix. Początkowo wzorowano się na bestsellerowej powieści Jaya Ashera o tym samym tytule. Potem napisano autorski scenariusz, z którego dowiedzieliśmy się, jak uczniowie liceum Liberty High próbują poradzić sobie z konsekwencjami po śmierci Hannah. "13 powodów" opowiada o samobójstwie uczennicy Hanny Baker, która przed śmiercią nagrała 13 kaset magnetofonowych, na których podaje powody odebrania sobie życia. Produkcja skupia się na losach nastolatka Clay'a Jensena. Młody mężczyzna pewnego dnia znajduje pod drzwiami paczkę z kasetami...

Za reżyserię odpowiedzialny jest Tom McCarthy ("Spotlight"), a scenariusz to dzieło laureata nagrody Pulitzera, Briana Yorkeya. Jednym z producentów "13 powodów" jest Selena Gomez.