Mycie twarzy płynem do higieny intymnej?

Chociaż płyn do higieny intymnej zamiast olejku czy żelu do mycia twarzy wydaje się być dość oryginalnym rozwiązaniem pielęgnacyjnym, tak naprawdę ten sposób jest już dobrze znany. Można o nich przeczytać na różnych blogach i w zagranicznych magazynach poświęconych urodzie, a niektóre gwiazdy przyznają, że świetny stan ich cery to właśnie efekt stosowania płynu do higieny intymnej do twarzy (wspominała o tym na przykład Paulina Krupińska). Ten pomysł ma jednak równie wielu zwolenników, co i przeciwników. Czy rzeczywiście można i - jeśli tak - dlaczego warto myć twarz płynem do higieny intymnej? 

Zobacz: Jak często myć twarz?>>

"Czy można myć twarz płynem do higieny intymnej? Jak najbardziej" - wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska, lekarz dermatolog i dodaje:

To produkt przeznaczony do wrażliwych okolic ciała, więc nie zawiera zbyt wielu chemicznych składników i na dodatek ma pH bliskie kwaśnemu, przez co dobrze wpływa na skórę. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i łagodząco.

Płyn lub żel do higieny intymnej zawiera kwas mlekowy, co pozwala "wyciszyć" podrażnioną i delikatną skórę. Plusem są też jego dodatki łagodzące, m.in. aloes czy wyciąg z rumianku oraz brak substancji zapachowych i bardzo lekkie, nieinwazyjne oczyszczanie. Jak często stosować płyn do higieny intymnej do mycia twarzy?

"Nie powinno się go używać stale zamiast płynów do mycia twarzy, ponieważ płyn do higieny intymnej nie zawiera aktywnych składników, dedykowanych konkretnym typom skóry. Włączanie go jednak do swojej pielęgnacji raz na jakiś czas, szczególnie w przypadku skóry skłonnej do podrażnień, będzie świetnym rozwiązaniem" - zdradza dr Jagielska.

Więcej: Ten rozświetlacz z Rossmanna to hit blogerek. Kosztuje mniej niż 10 zł>>

Wśród zalet stosowania takiej pielęgnacji twarzy można też wymienić niskie koszty - bo w końcu płyn do higieny intymnej można kupić za niewielką cenę - oraz wielofunkcyjność produktu. Kiedy go nie używać? Jedynym przeciwwskazaniem, o którym mówi dermatolog, jest uczucie ściągania skóry, podrażnienie i dyskomfort po zastosowaniu produktu.

Jaki płyn do higieny intymnej do mycia twarzy?

Prawdziwym hitem na blogach i forach jest m.in. żel do higieny intymnej Facelle Sensitive, który można kupić w Rossmannie, a jego cena to około 4-6 zł. Dziewczyny, które korzystały z niego w ten sposób, polecają również używać go jako żelu pod prysznic czy szamponu, szczególnie w czasie wyjazdów, gdy przestrzeń w naszej kosmetyczce jest dość ograniczona. Zamiast produktu do mycia twarzy można jednak używać wybranego płynu do higieny intymnej, np. Lactacyd Femina czy Ziaja.

Podsumowując: Mycie twarzy płynem do higieny intymnej jest jak najbardziej bezpieczne i ma wiele zalet, trzeba tylko wiedzieć kiedy i jak go stosować. Spróbujecie tego triku urodowego na własnej skórze?