Avon zaprosił do współpracy znaną piosenkarkę Natalię Nykiel, która bez wahania zgodziła się zostać Ambasadorką akcji.

Ta propozycja spodobała mi się od razu, bo wiem, jak ważne wśród młodych dziewczyn jest budowanie podstaw i poszerzanie wiedzy na temat naszego ciała, i jak bardzo mi tego brakowało, kiedy byłam nastolatką. Z wielką przyjemnością i dumą przyjęłam rolę ambasadorki kampanii „Normalne, że ich dotykam” i wierzę, że dzięki niej mocno poszerzymy świadomość dziewczyn w zakresie samobadania - powiedziała Natalia.

Specjalnie na potrzeby akcji napisała i nagrała też piosenkę o poznawaniu i akceptacji siebie. Kampanię promuje emocjonalny spot w duchu „body positive”, w którym artystka zachęca dziewczyny do bycia bliżej ze sobą oraz do dotykania i poznawania swoich piersi. Motywem przewodnim jest charakterystyczny gest samobadania. Spot można obejrzeć na YouTube na kanale Avon Polska.

4 proste kroki do poznania swoich piersi

Młode dziewczyny powinny dbać o swoje piersi już od 16 roku życia. Wystarczy raz w miesiącu sprawdzić je za pomocą kilku prostych ruchów, by zobaczyć, jaką mają strukturę, kształt, kolor. Dotykanie piersi to jedyny sposób, by dostrzec, jak się zmieniają. Wczesne wykrycie niepokojących zmian daje szansę na pełne wyleczenie, dlatego tak ważne jest, by dziewczyny już od wieku nastoletniego znały i wiedziały, jak obserwować swoje ciało. Jak to robić? Avon wspólnie z Fundacją Rak’n’Roll i lekarzami z kliniki ginekologicznej Gini przygotował prostą „instrukcję obsługi piersi”. :) Wystarczy wejść na stronę www.avon.pl/normalnezeichdotykam, by zobaczyć 4 kroki, dzięki którym można poznać swoje piersi i obserwować je co miesiąc.

Ponadto nastolatki będą mogły zdobyć tę wiedzę również w szkole podczas lekcji biologii, wychowania do życia w rodzinie lub wychowania fizycznego. Ekspertki Avon, przeszkolone przez Fundację Rak’n’Roll, przeprowadzą zajęcia na temat poznawania swojego ciała i samobadania piersi w 100 szkołach w Polsce. Placówki zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać się poprzez stronę www.avon.p/programedukacyjny.

Zatańcz z Natalią na TikToku i wygraj warsztaty makijażu 

By zachęcić młode dziewczyny do poznawania swojego ciała, Avon zorganizował konkurs na TikToku. Zadaniem jest zatańczenie do video Natalii i zakończenie swojego tańca charakterystycznym gestem samobadania. Można wygrać supernagrody - warsztaty makijażu z Natlią Nykiel i Adrianem Świderskim, czołowym make up artist i Ambasadorem marki Avon oraz zestawy kosmetyków Avon. Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie www.avon.pl/normalnezeichdotykam.