Nie tylko czerwona bluza GAP

Supreme, MSBHV, Vetements, Champion - bez nich nie byłoby tego szału. Czerwoną bluzę wylansowały marki streetwearowe, a potem szybko trend podchwyciły blogerki i gwiazdy. W czerwonych bluzach na Instagramie pozowały już Maja Wyh, Chiara Ferragni, Kendall Jenner, Selena Gomez i Hailey Baldwin. Wkrótce do swojej kolekcji włączyły je też marki luksusowe i domy mody takie jak Gucci. Czerwone bluzy z napisami rozsianymi na plecach a nawet troczkach zdetronizowały koszulki ze sloganami. To nowe "statement clothes", jak nazywają je zagraniczne stylistki.

Czerwona bluza - z kapturem czy bez?

Na punkcie czerwonych bluz oszalały dziewczyny niezależnie od stylu, w jakim się noszą. Tzw. red hoodies noszą raperki, skateboarderki ale też bywalczynie tygodni mody i modelki biegające w czerwonych bluzach między pokazami. Zgodnie z ekspansją sportowego stylu czerwone bluzy nosi się dziś już nawet do sukienek w kwiaty, skórzanych spódnic i lakierowanych botków. Te z kapturem najlepiej pasują zaś do dresowych spodni, jeansów i creepersów.

Czerwona bluza damska - niech żyją balonowe rękawy i falbany

W sieciówkach świetnie sprzedają się czerwone bluzy w wersji "dziewczyńskiej". Którą powinnaś kupić, jeśli chcesz nosić ją jak ultradziewczęce królowe Instagrama? Najmodniejszy model to czerwona bluza z szerokimi rękawami, balonowym wykończeniem lub falbanami. Znajdziesz takie między innymi w Reserved, Zarze i Bershce