"Dostrój się z naszymi poniedziałkowymi mixtape'em. Co tydzień udostępniamy wyselekcjonowaną playlistę na Spotify od przyjaciela marki, aby pomóc Ci przejść przez ten czas, ponieważ wszyscy powinniśmy się zastosować do zasady #StayHome" czytamy na Instagramie domu mody Marc Jacobs. Zasada jest prosta: jeden twórca i lista jego piosenek, które sprawiają, że pozostanie w domu staje się chociaż trochę przyjemniejsze. W projekcie wzięli już udział między innymi artystka Chloe Wise oraz reżyser teledysków Hype Williams, a nową "muzyczną kuratorką" została w tym tygodniu Sofia Coppola

Wielokrotnie nagradzana reżyserka i scenarzystka od lat przyjaźni się z projektantem marki, Markiem Jacobsem. Teraz, na jego specjalne zaproszenie, postanowiła się podzielić muzyką, która towarzyszy jej podczas domowej kwarantanny: to piosenki, przy których Coppola przeprowadza wiosenne porządki i poświęca czas na pielęgnację ciała i duszy, czyli self-care. Wybrała ona aż dwadzieścia jeden utworów, które świetnie ukazują jej eklektyczny muzyczny gust: znajdziecie tu brytyjski punkrock, dziewczyński rap, synth pop, alternative r&b, a nawet disco. 

Wśród wyborów reżyserki znaleźli się tacy wykonawcy, jak New Order, Prince, Phoenix, Bryan Ferry, The Clash, Jai Paul i The Jesus and Mary Chains. 

Dom Sofii Coppoli w Belize>>

Playlista, udostępniona na koncie Spotify marki, to prawdziwa gratka dla fanów Sofii Coppoli i jej filmów z "Między słowami", "Przekleństwami niewinności" i "Marią Antoniną" na czele, które wypełnione są po brzegi świetną muzyką. Jeśli zawsze byliście ciekawi, czego reżyserka słucha w domowym zaciszu - w końcu macie okazję się przekonać. Playlistę dla Marc Jacobs znajdziecie poniżej. Uwaga: przed Wami prawie półtorej godziny świetnej muzycznej podróży.

Muzyka do pracy z domu. Posłuchajcie naszej playlisty #zostańwdomu na Spotify. Na liście, m.in. Childish Gambino, Rosalie, Artur Rojek i HAIM>>