Każdego miesiąca pełnia Księżyca zachęca nas do zatrzymania się i zadania sobie pytania, co manifestujemy w naszym życiu. Tak wiele sytuacji przyciągamy nieświadomie. Dopiero praca z fazami Luny uczy, jak projektować swoją przyszłość oraz spełniać marzenia za pomocą intencji. Rytuały oczyszczania domu, przestrzeni, ciała i ducha pomagają przyspieszyć ten proces. Warto świadomie korzystać z mocy pełni, żeby odnosić jak najlepsze rezultaty. Jeśli dobrze rozegramy nasze karty, Księżyc obdarzy nas swoją pielęgnującą miłością.

Praca z energią Księżyca sprawia, że my też w końcu stajemy się "pełnią", osiągając spełnienie, spokój i harmonię w naszym życiu codziennym.

Weekendowa pełnia w Wodniku - co przyniesie? >>

Podczas pełni: nie zaczynaj niczego nowego

Pełnia i nów Księżyca co niektórym mogą się mylić. Energia obu tych faz jest bardzo silna, dlatego w ich trakcie warto odprawiać rytuały oczyszczania czy manifestacji. Jednak żyjąc w zgodzie z cyklem Księżyca, to właśnie w nowiu siejemy nasiona nowych pomysłów i otwieramy przed sobą kolejny rozdział. Tak naprawdę czas pełni służy refleksji, czerpaniu inspiracji oraz wypoczynkowi. W tym momencie jesteśmy bardzo emocjonalni, więc rozpoczęcie czegoś nowego może pokrzyżować nam plany.

Podczas pełni: nie dawaj upustu emocjom

W kwestii uczuciowej, pełnia Księżyca zdecydowanie nie służy gwałtownym reakcjom. Dawanie upustu emocjom sprawi, że wszystko, czego teraz doświadczasz, będzie o wiele bardziej intensywne. Możesz przypadkowo wywołać ostry konflikt pomiędzy tobą a kimś dla ciebie ważnym. Czasami ludzie mają tendencję do działań chaotycznych tylko dlatego, że nie rozumieją natury księżyca i jego astrologicznego przesłania. Jeśli czujesz, że jesteś świadoma tej energii, usiądź w kącie, uspokój się, a następnie pomedytuj nad tym, z czym pragniesz się uporać. 

Podczas pełni: nie podejmuj impulsywnych decyzji

W fazie pełni wystrzegaj się podejmowania pochopnych decyzji. Nie przywiązuj się nadmiernie do swoich emocji, wyolbrzymionych przez poświatę Księżyca. Zrelaksuj się, daj sobie kilka dni i dokonaj właściwego wyboru, dopiero kiedy pełnia zacznie powoli zanikać. W przeciwnym razie będzie ci ciężko wycofać się z raz wypowiedzianych słów.  

Podczas pełni: nie ignoruj problemów w relacjach

W astrologii pełnia Księżyca rzuca swoje światło na nasze sprawy związane z innymi ludźmi.  Możemy się spodziewać, że nagle zobaczymy problemy w relacjach z krystaliczną przejrzystością. Jeśli w twoim związku pojawi się czerwona flaga, nie ignoruj ​​jej. Poświęć czas trwania pełni na szczerą rozmowę, aby wzmocnić waszą więź. 

Podczas pełni: nie uciekaj od swoich emocji 

Księżyc to władca emocji i Raka, najwrażliwszego znaku zodiaku. Gdy osiąga pełnię, tworzy napiętą energię oraz przywołuje bolesne wspomnienia. Zamiast uciekać przed tym, co dzieje się w głowie, użyj leczniczych zdolności Księżyca do połączenia się ze swoimi lękami lub zwalczenia niepewności związanej z miłością. Spisz na papier to, czego już nie chcesz i spal tę kartkę przy świecach. Ten rytuał pomaga usunąć wewnętrzne blokady. Puść wszystko, co czyni twoje wnętrze więzieniem.

Podczas pełni: nie krytykuj siebie i innych

Wbrew pozorom Księżyc w pełni wymaga od nas wrażliwości emocjonalnej. Lepiej zwalczyć swoją chęć konfrontacji empatią. Nie atakować, tylko służyć innym. Zamiast poddawać się ognistym impulsom, kiedy omawiasz problemy w relacjach, postaw się w sytuacji drugiej strony. Bądź łagodna i gotowa na kompromis, żeby ostatecznie dojść do porozumienia. Postaraj się wyleczyć z doznanej krzywdy, żeby w fazie nowiu cieszyć się spokojem. 

Rytuały na pełnię Księżyca - jak współpracować z jego energią? >>