Nów Księżyca - co to? Czemu sprzyja?

Wszechświat co miesiąc daje nam niesamowity prezent, który, niestety, łatwo przeoczyć. Ten tajemniczy dar to nów księżyca, niewidoczny na niebie w momencie kulminacji. Jednak energia zjawiska pozostaje z nami przez kilka tygodni, aż do kolejnej fazy pełni. W astrologii to czas o największym potencjale, sprzyjający nowym początkom, uzdrawianiu się z przeszłości i działaniu na rzecz swoich manifestacji. Nów jest pierwszą fazą Luny. Słońce świeci wtedy za księżycem, zakrywając jego srebrny blask. Księżyc w nowiu oznacza początek nowego cyklu księżycowego, a co najważniejsze, nadejście nowych zmian. Z tego powodu nowie sprzyjają autorefleksji, korygowaniu życiowego kursu i wyznaczaniu sobie nowych celów.

Nów Księżyca jest jak kosmiczny reset. Połączenie się z energią tego zjawiska zapewnia uziemienie i poczucie celu.

Nów to idealny czas na ustalenie intencji i celów, które będziemy rozwijać w miarę rośnięcia księżyca. Po nowiu tarcza Luny zaczyna powracać, ponieważ księżyc stopniowo staje się dla nas bardziej widoczny na Ziemi. Faza między nowiem a pełnią nazywana jest księżycem przybywającym. Naszą misją w tym czasie jest zbieranie cennych informacji, gdyż wszystko dosłownie staje się "jasne". Możemy wykorzystać pęd rosnącego księżyca do budowania, dążenia do celu lub urzeczywistnienia nowego projektu. Potem nadchodzi pełnia księżyca, okres kulminacji i żniw. Moment w miesiącu, w którym intencje złożone podczas nowiu osiągają szczyt. Wtedy zbieramy owoce swojej pracy lub obieramy inny kurs. Gdy księżyc staje się całkowicie widoczny, wyraźnie dostrzegamy swoją dalszą drogę.

Czego lepiej nie robić podczas pełni Księżyca? >>

Co ciekawe, większość ludzi intuicyjnie łączy się z wibracją nowiu. W jego trakcie zyskujemy naturalną tendencję do tworzenia i wcielania w życie nowych nawyków, projektów i zmian. Gdy już mamy świadomość, jak współpracować z nowiem, zaczynamy przenosić tę energię na wyższy poziom. Rytuały na nów każdego miesiąca pomagają nam korzystnie zestroić się z księżycem. Czego w tym czasie lepiej nie robić, by nie zaszkodzić swoim planom na przyszłość? Warto zapoznać się z poniższą listą i wreszcie poczuć pełen nowiowy potencjał. 

Czego nie robić w nowiu i po nowiu, aż do pełni?

Nie marnuj czasu na pesymistów

Pozwól, by energia nowiu nadała energiczny ton nadchodzącym tygodniom. Nadszedł czas na zmiany, reset i spojrzenie w przyszłość. Jeśli w twoim życiu są jakieś związki lub przyjaźnie, które ściągają cię w dół, unikaj spędzania czasu z tymi ludźmi. Zamiennie, otaczaj się osobami sprawiającymi, że czujesz, że żyjesz. Niech będzie to ktoś, kto wierzy w twoje marzenia. 

Nie myśl o tym, co przeminęło 

Nów to świeżość i początek. Nie ma w nim miejsca na to, co było. Żyj teraźniejszością, patrz w przyszłość z optymizmem i postaraj się uwolnić od wspomnień. Pozwól im odejść, zwalniając miejsce na nowe doświadczenia. 

Nie unikaj nowych doświadczeń

Zwróć szczególną uwagę na nowe możliwości, które Wszechświat stawia przed tobą podczas nowiu. Pełnia księżyca to czas na uwolnienie wszystkiego, co już nam nie służy. Nów z kolei sprzyja budowaniu, tworzeniu i rozpoczynaniu nowych projektów.

Nie rezygnuj z czegoś, na czym ci zależy

Księżyc w nowiu projektuje naszą przyszłość. Oczywiście, może zmuszać do pożegnania nawyków, ludzi i sytuacji, które nie mają na celu naszego wyższego dobra. Jednak decyzja o rezygnacji ze swoich największych marzeń podczas nowiu, to marnowanie energii zjawiska. Zamiast dołować się, że coś jest nierealne, zmień swoje podejście i znajdź nowy sposób na osiągnięcie upragnionego celu. 

Nie unikaj poznawania nowych ludzi

Nowie wprowadzają do naszych żyć nowych ludzi. Często te osoby przynoszą nam lekcje, których domagają się nasze dusze. Nie przegap tego daru. Jeśli w tygodniach po nowiu spotkasz kogoś nietypowego, pozostań otwarta i ciekawa. Spróbuj dowiedzieć się czegoś o tym człowieku. Może to kolejny ważny element twojej życiowej układanki?

Nie odrzucaj nieoczekiwanych zaproszeń

Czad od nowiu do pełni księżyca sprzyja spotkaniom. Nie odmawiaj nagłym zaproszeniom, które pojawią się na twojej drodze. W astrologii nie ma przypadków. Coś zupełnie nieoczekiwanego może kompletnie odmienić twoje życie.