"Czarnobyl" to aktualnie jeden z najgłośniejszych seriali wyprodukowanych przez HBO. Widzowie na całym świecie z fascynacją i przerażeniem oglądają historię wybuchu reaktora jądrowego z 1986 roku. Produkcja zbiera świetne recenzje, co więcej, wiele osób decyduje się odwiedzić miejsce zdarzenia. Co akurat doprowadziło do apelu twórcy tego miniserialu. Chodzi o zachowanie turystów, którzy w miejscu katastrofy robili sobie selfie. "Jeżeli odwiedzasz to miejsce, pamiętaj, że wydarzyła się tam straszna tragedia. Zachowaj szacunek dla wszystkich, którzy w niej ucierpieli oraz poświęcili swoje życie" - napisał Craig Mazin. Teraz w internecie pojawiło się wideo o serialu "Czarnobyl" oparte na słynnej czołówce z "Przyjaciół". Kolejna przesada?

Paleta cieni do powiek inspirowana serialem "Przyjaciele". Powstała kolejna wersja tego kosmetyku >>

"Przyjaciele" powrócą? Twórcy pracują nad nowym odcinkiem serialu >>

"Czarnobyl" jak "Przyjaciele"? Jeden z fanów serialu HBO stworzył nową czołówkę opartą na słynnym sitcomie

Ten mash-up trafił do YouTube na początku czerwca i już zdobył ponad 300 tys. wyświetleń. Usłyszymy "I'll Be There for You" zespołu The Rembrandts, pojawia się nawet słynny font z czołówki "Przyjaciół". Internauci są podzieleni - jedni doceniają wkład autora filmiku, za to inni uważają, że coś takiego nie powinno w ogóle powstać. 

Seriale, które powinnaś nadrobić w Święta >>

"Czarnobyl" na HBO: o czym jest serial? 

Serial pokazuje okoliczności zdarzenia oraz jak wyglądała ewakuacji mieszkańców miasta Prypeć, czy dalsze losy niektórych osób. "Czarnobyl" szybko otrzymał najwyższą notę w historii serwisu IMDb, czyli największej bazy filmów na świecie. Produkcja opiera się na faktach, ale dodano do niej dodatkowe postaci czy większą ilość dramatyzmu.

W produkcji "Czarnobyl" zagrali m.in. Jared Harris, Stellan Skarsgård, Emily Watson, czy Jessie Buckley. Zdjęcia do serialu odbyły się w Ignalinie, Wilnie i Kownie (Litwa), Kijowie oraz Czarnobylu (Ukraina).