W Berlinie ledwie kilka stopni powyżej zera. Mimo intensywnej atmosfery związanej z kończącym się właśnie tygodniem mody - czapki to obowiązkowy element stylizacji zaproszonych na pokazy gości. Redaktorki, kupcy oraz it girls wiedzą, że w końcu więcej znaczy lepiej, dlatego delikatne opaski i chusty, które jeszcze niedawno widziałyśmy na ulicach, zamieniają na duże czapki i nakrycia głowy w rozmiarze XXL. Nie inaczej w przypadku pozostałych europejskich stolic czy Nowego Jorku: ostatnie tygodnie tygodnie należą do właśnie do nich i może nie są to 

Ulica wciąż jednak kocha najbardziej dzianinowe czapki jak z filmu "Podwodne życie ze Stevem Zissou" Wesa Andersona i chętnie wybiera te w przeskalowanej wersji. Goście tygodni mody wybierają też większe niż zazwyczaj berety, streetwearowe beanie w intensywnych kolorach i wygodne czapki z daszkiem, kaszkiety w kratkę vichy, pluszowe kapelusiki oraz podszywane misiem pilotki. 

Trendy wiosna-lato 2020: modne spodnie damskie>>

Duże czapki: wybieg Balmain i kapelusz Gucci na ulicy / Imaxtree, Getty

Czapki zimowe: trendy 

Projektanci na wybiegach zachęcają nas do modowego ekscentryzmu. Skoro już mamy nosić czapkę - niech będzie ona głównym punktem stylizacji, który zwraca na siebie uwagę. Stąd nie tylko powiększony rozmiar, ale też odważne nadruki, aplikacje czy nieoczywiste materiały, takie jak lakierowana sztuczna skóra. Duże czapki widziałyśmy na pokazach Anna Sui, która lansowała miękkie pluszowe kapelusze w zwierzęce wzory, u Annakiki - miękkie "kubełki" przysłaniające oczy czy Asai (przeskalowane rybackie kapelusze z wywiniętym rondem), skórzane kaszkiety Balmain i moherowe czapy Versace. 

Modne dodatki i akcesoria [trendy wiosna-lato 2020]>>

Jak nosić czapki XXL? Zdjęcia street fashion z Paryża, Kopenhagi czy wspomnianego wcześniej Berlina to kopalnia gotowych stylizacji - także w przypadku modnych czapek. Goście pokazów duże berety oraz czapki bosmannki zestawiają z kombinezonami i sukienkami, a kolorowe beanie traktują jako główny punkt stylizacji, więc łączą je z monochromatycznym ubiorem.

Naszym ulubionym trendem jest jednak kolorystyczna lub printowa zgodność dużej czapki z płaszczem, kurtką lub marynarką. 

Przeskalowanych czapek szukajcie w sieciówkach, gdzie trwa właśnie ostatni etap wyprzedaży zimowych - dzięki temu wybrane modele możecie kupić nawet za mniej niż dwadzieścia złotych. Nam chodzą po głowie przede wszystkim bucket hat z Reserved w drobną czerwoną kratkę, malinowa czapka beanie o grubym splocie, która wypatrzyłyśmy w ofercie H&M, sztruksowy kapelusz z Zara i czapka z pomponem Reserved (obie w pięknych odcieniach brązu). Szukając nakryć głowy na resztę zimy zajrzyjcie też koniecznie do sklepów vintage i polskich marek - najpiękniejsze czapki na zimę znalazłyśmy między innymi w ofercie Robót Ręcznych, Bereniki Czarnoty i Jolie Su. 

Komplety czapka i szalik: jak skomponować stylowy i praktyczny zestaw na zimę 2020?>>