Oryginalne buty Big Red Boots szturmem podbiły świat mody, czerpiąc inspirację z Astro Boya i obuwia postaci z kreskówek. Czerwone gumowe podeszwy i przesadnie szerokie, zaokrąglone palce wywołały sensację i stały się ulubieńcem celebrytów, takich jak Ciara, Coi Leray, Lil Wayne i Diplo. Kolaboracja MSCHF x Crocs przenosi ten ekscentryczny design na nowe wyżyny z Big Yellow Boot inspirowanymi SpongeBobem i Paris Hilton jako ambasadorką ubraną jak olśniewająca Barbie z Kill Billa.

MSCHF jest ostatnio na fali ze swoimi innowacyjnymi, ekscentrycznymi projektami. Oprócz Big Yellow Boot, pracowicie wypuszczali mnóstwo sneakersów, w tym bardzo udaną współpracę z Kid Cudi. Ich "dropy" zwróciły na siebie uwagę ze względu na niskobudżetowe, wysoce konceptualne podejście, takie jak projekt z udziałem fanów, który obejmował ręczne obrysowywanie konturów całego "Filmu o pszczołach" klatka po klatce.

Nowy but zadebiutował podczas Paryskiego Tygodnia Mody, ale został zaprezentowany światu nie przez Paris Hilton, a przez muzyka i profesjonalnego żartownisia Tommy'ego Casha.

 

Podobnie jak w przypadku wielu kreacji MSCHF, Big Yellow Boot wywołał mieszane reakcje. Niektórzy postrzegają ten model jako prawdziwe dzieło sztuki, które zaciera granice między modą a artystyczną koncepcją. Inni mogą uznać go za tanią kontrowersję, ale jedno jest pewne - zdobył uwagę Internetu, co było ostatecznym celem całego projektu.

Entuzjaści mody, którzy chcą zdobyć te cudaczne kolekcjonerskie buty, powinni zaznaczyć w kalendarzach datę 9 sierpnia. To właśnie wtedy model MSCHF x Crocs Big Yellow Boot będzie dostępny do kupienia na stronie internetowej MSCHF. Jednak awangarda ma swoją cenę, a za kozaczkowe crocsy trzeba będzie wyłożyć 450 dolarów.