Deva, córka Bellucci i Vincenta Cassela, stawia swoje pierwsze kroki na ekranie dzięki filmowi "La Bella Estate", a stylizacja, którą założyła na niedzielną promocję tego filmu, to jeden z ulubionych zestawów stylizacyjnych jej matki: biała koszula i długa czarna spódnica. Deva uzupełniła go czarnym gorsetem, podkręcając prosty i klasyczny look odrobiną gotyckiej zmysłowości. 

Pascal Le Segretain/Getty Images

Franco Origlia/Getty Images

Akcja filmu  "The Beautiful Summer" włoskiej reżyserki Laury Luchetti rozgrywa się podczas "pięknego lata" w Turynie w 1938 roku, tuż przed przystąpieniem Włoch do II wojny światowej. Dramat o dorastaniu oparty jest na powieści "La Bella Estate" włoskiego autora Cesare Pavese, która zdobyła prestiżową włoską nagrodę literacką Premio Strega w 1950 roku i została przetłumaczona na wiele języków.

W "The Beautiful Summer" nastolatka, która regularnie pozuje dla Dolce & Gabbana, wciela się w rolę nieposkromionej modelki Amelii. Wprowadza ona swoją młodszą przyjaciółkę Ginię, graną przez Yile Yarę Vianello, w świat artystycznej bohemy, w którym po raz pierwszy się zakocha.

Vianello zagrała jako dziecko w "Niebiańskim ciele" Alice Rohrwacher, a ostatnio w "Pawim raju" Laury Bispuri. "Beautiful Summer" to drugi film fabularny Luchettiego po "Twin Flower" z 2018 roku, który miał swoją premierę w Toronto, a później obiegł wiele festiwali.

Cassel podąża śladami swojej matki jako muza Dolce & Gabbana. W 2021 roku wystąpiła w pokazie Alta Moda i pojawiła się na kolejnych wybiegach włoskiego domu mody. Dzieliła z mamą okładkę włoskiego Vogue'a w numerze z lipca 2021 roku, a obie miały na sobie czarne sukienki Dolce & Gabbana z dopasowanymi stanikami i niemal identycznymi włosami i makijażem. Z pewnością odziedziczyła po Bellucci urodę - czy odziedziczy też talent?