Ostatnio internauci zastanawiali się czy przedziałek z boku nie jest już passe - generacja Z uważa, że tak zaczesane włosy nie są już modne, choć taki trik potrafi odświeżyć fryzurę, a nawet wyszczuplić optycznie twarz. A co z innymi trendami? Gwiazdy chętnie wracają do klasycznego boba - Penelope Cruz wygląda obłędnie w tym cięciu, ale styliści fryzur proponują też nową wersję koloryzacji, która będzie świetnie wyglądać nawet przez długie miesiące (czyżby myśleli o kolejnym lockdownie?). Na czym polega głośny ostatnio "Color Sweep"?

"Color Sweep" to najmodniejsza fryzura na wiosnę 2021. Na czym polega ta koloryzacja włosów? Poznaj najnowszy trend

Odpowiedź jest bardzo prosta - fryzjerzy znów lansują balayage. W poprzednich latach mieliśmy trend na "Negative space", "Tweed hair", czy "Sand hair" i choć niektórym nadal ta koloryzacja kojarzy się z pasemkami z początku lat dwutysięcznych, dobrze wykonany balejaż wygląda elegancko i ponadczasowo. Ta technika nie polega po prostu na zrobieniu pasemek w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu niż włosy klientki. Wręcz przeciwnie, opiera się na nakładaniu pędzlem farby o różnych odcieniach (różnica nie powinna przekraczać trzech tonów). Na dodatek, to idealna propozycja na zbliżające się lato, co więcej, ta fryzura nie wymaga częstych wizyt w salonie fryzjerskim. Z czasem ten efekt wygląda jeszcze lepiej, jakby loki były rozjaśnione od słońca, a nie za pomocą farby. 

"Color Sweep" to balayage w wersji 2.0. Zagraniczni styliści fryzur już przewidują, że będzie to najpopularniejsza koloryzacja w tym roku. A czym różni się od klasycznego balejażu? Zagraniczne serwisy opisują ten trend jako "ręczne malowanie włosów, dające efekt podobny do rozjaśniania, ale w bardziej subtelnej odsłonie, choć proces jest o wiele bardziej złożony". Farba nakładana jest od połowy głowy, a nawet niżej, więc gdy kolor będzie schodził nie musimy bać się o odrosty. Największa różnica polega w doborze odcieni, w tym trendzie chodzi o kontrast, dlatego "Color Sweep" najlepiej będzie wyglądał u ciemnych blondynek, czy szatynek.