A w rolach głównych zobaczymy świetnych aktorów. Colin Firth, laureat Oscara za produkcję "Jak zostać królem" i gwiazda takich tytułów jak "Bridget Jones", "Samotny mężczyzna", "Mamma Mia!", "Szpieg" czy "To tylko miłość" oraz Stanley Tucci ("Diabeł ubiera się u Prady", "Julie i Julia", "Igrzyska śmierci", "Terminal", "Nostalgia anioła", "Spotlight") wcielają się w główne role. O czym jest "Supernova"?

Colin Firth i Stanley Tucci zagrali parę w najbardziej wzruszającym filmie tego roku! O czym jest ten nowy wyciskacz łez?

Sam i Tusker, są ze sobą w związku od 20 lat, postanawiają wybrać się w podróż kamperem po Anglii. Odwiedzają przyjaciół, rodzinę i bliskich, a także szczególne dla nich miejsca. Nie chodzi o celebrację ich długiego związku, tylko o jak najlepsze wykorzystanie czasu, który im jeszcze został. Powód? U jednego z mężczyzn zdiagnozowano postępującą demencję... Obaj próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest miłość w obliczu nieodwracalnej choroby.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Harry Macqueen. "Supernova" pojawi się w Wielkiej Brytanii 27 listopada i jest właśnie prezentowany na festiwalu filmowym w San Sebastian. Film trafi do polskich kin w I kwartale 2021 roku, a jego dystrybutorem jest M2 Films.