Koronawirus nie tylko zagraża życiu tysiącom ludzi, ale wpływa również na różne gałęzie gospodarki. Giełda zalicza spadki, a zgromadzenia powyżej 1000 osób są odwoływane. Czy podobnie będzie z Coachella Valley Music & Arts Festival? Rokrocznie ten festiwal muzyczny przyciąga tłumy fanów muzyki oraz celebrytów. Niestety, jak podają zagraniczne media wszystko wskazuje na to, że impreza nie odbędzie się, jak planowano, 10-12 i 17-19 kwietnia. 

Coachella 2020 zostanie odwołana z powodu koronawirusa?

Choć organizatorzy Coachelli nadal nie opublikowali oficjalnego oświadczenia, Variety, The Guardian, czy Los Angeles Times podają, że to już kwestia czasu, aż wyjdzie komunikat. Czy zatem najsłynniejszy festiwal muzyczny na świecie zostanie odwołany? To mało prawdopodobne, straty byłyby zbyt wysokie. W 2015 roku sprzedano 198 tys. biletów, co dało przychód o kwocie 84.3 milionów $, rok temu przyjechało do Empire Polo Club ponad 250 tys. fanów muzyki. Plotkuje się raczej o przeniesieniu wydarzenia na październik tego roku. Swoje plany na tournee zmienili już m.in. Madonna, Pearl Jam oraz Neil Young. Po raz pierwszy od 34 lat nie odbędzie się słynny festiwal SXSW w Austin. Za to mediolańskie targi Salone del Mobile przełożono na czerwiec. Jest jeszcze kwestia tegorocznych Igrzysk Olimpijskich zaplanowanych na lipiec - członkowie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zastanawiają się nad tą sprawą od kilku dni. 

Coachella Valley Music and Arts Festival to jedno z najpopularniejszych wydarzeń tego typu na świecie, na które bilety rozchodzą się w kilka godzin! Swoje koncerty w Kalifornii mieli m.in. AC/DC, Amy Winehouse, Dr. Dre, Snoop Dogg, Prince, Paul McCartney, Arcade Fire, Beyonce, Lady Gaga, Wu-Tang Clan, Coldplay, The Killers, Radiohead, Daft Punk, Madonna, The Cure, Kanye West, Eminem, Lana Del Rey, Gorillaz, The Black Keys, Rage Against the Machine, Beck, Nine Inch Nails, The Strokes, The White Stripes, Jay-Z, Beastie Boys, Muse, Florence and the Machine, Red Hot Chili Peppers, Guns N' Roses oraz Foo Fighters, The Weeknd, Rosalia, Ariana Grande, Lizzo, Billie Eilish, Childish Gambino, Migos.