Na pokaz Victoria's Secret czekają miliony - zarówno fanów marki i modelek zaangażowanych w to wydarzenie, jak i przeciwnicy zarzucający VS, że promuje się kanon piękna, który jest prawie niemożliwy do osiągnięcia. Brand małymi krokami próbuje zbudować swój nowy wizerunek zapraszając do pokazu Victoria's Secret modelki o różnym typie urody. W zeszłym roku gwiazdą wybiegu była np. cierpiąca na bielactwo Winnie Harlow, a nowym Aniołkiem Victoria's Secret jest Barbara Palvin. Choć i tu nie zabrakło kontrowersji - Węgierka została okrzyknięta modelką "plus size", choć nosi rozmiar 8 (czyli europejskie 36/38)... Jeśli porównacie zdjęcia z ostatniego pokazu oraz fotografie promocyjne to również zauważycie sporą różnicę w figurze Palvin Na Barbarę posypała się fala krytyki, choć Victoria's Secret nie komentowała negatywnych komentarzy dotyczących "plus size", jedynie poinformowano, że do grona Aniołków dołączyły jeszcze Alexina Graham, Leomie Anderson oraz Grace Elizabeth. Teraz na jaw wyszła kolejna informacja związana z Victoria's Secret. Chodzi o tegoroczny pokaz nowej kolekcji bielizny.

Co z pokazem Victoria's Secret 2019? Odbędzie się, ale nastąpi pewna ważna zmiana

Victoria's Secret potwierdziło, że planuje kolejne show, jednak tym razem zrezygnowano z transmisji telewizyjnej, co może dziwić, ponieważ pokaz VS od 2001 roku transmitują amerykańskie kanały CBS lub ABC. Powód tej decyzji? Coraz mniej widzów ogląda wideo z pokazu. Na kilka tygodni wcześniej, mniej więcej na początku listopada, do internetu trafiają zdjęcia z wybiegu, a retransmisja puszczana jest dopiero w grudniu. W 2013 roku 42-minutową prezentację kolekcji obejrzała 9,7 mln widzów, za to w 2018 roku "jedyne" 3,3 mln.

"Postanowiliśmy przemyśleć przedsięwzięcie, jakim jest pokaz mody Victoria's Secret i nie wierzymy, żeby telewizja była dla nas nadal odpowiednia" - powiedział dyrektor firmy L Brands, Leslie Wexner.

Zarząd Victoria's Secret postanowił zmienić pewne zasady dotyczące tego przedsięwzięcia. Czy brak transmisji telewizyjnej to jedyna decyzja? Czekamy na kolejne informacje. 

Przypomnijmy, pokaz Victoria's Secret 2018 odbył się w Nowym Jorku w Pier 94.