Wiele osób wita jesień z otwartymi ramionami. Nie mogą się doczekać, aż wyjmą z szafy swetry i narzucą na siebie swój ulubiony trencz. Ta pora roku daje powody do tego, by co wieczór pić gorącą czekoladę, jeść korzennie ciastka bez martwienia się o linię oraz nie wychodzić z domu "bo pada". Nic, tylko zwinąć się w koc, pozwalając sobie na zasłużony relaks. Jednak niektórzy mają inne skojarzenia. Traktują schyłek roku jak walkę o przetrwanie w zimnie, depresji, samotności i mroku. Najchętniej wyrwaliby go z kalendarza, żyjąc tylko latem lub ewentualnie zimą. Jak jesień kojarzy się znakom zodiaku? Przed wami najbardziej typowe "za i przeciw". Sama zdecyduj, czy odbierasz jesień w pozytywny, czy negatywny sposób. 

Co lubisz, a czego nie znosisz w jesieni?

Baran

W jesieni uwielbiasz: siedzenie przy ognisku z przyjaciółmi w chłodne dni. W końcu trzaskający ogień to twój żywioł. Kochasz spędzać czas wolny w naturze i powoli wprowadzać się w świąteczny nastrój. 

Nie znosisz tej pory roku za: powroty do szkoły i wytężonej pracy. Stresujesz się, jak myślisz o nadmiarze obowiązków, które spadają na ciebie niczym jesienne liście. To koniec zabawy oraz ciągłych imprez. Pora wrócić do ostrej harówki. Masz ponure wizje co do tego scenariusza.

Byk

W jesieni uwielbiasz: korzenne smaki. Jesteś podekscytowana na samą myśl o wszystkim, co pachnie cynamonem. Zmieniasz zwykłą kawę na dyniowe latte lub indyjską herbatę masala chai. Żeby wprowadzić się w jesienny nastrój, najpierw musisz pobudzić swoje zmysły.

Nie znosisz tej pory roku za: nieprzewidywalną pogodę. W życiu cenisz sobie komfort i dobre samopoczucie, a to często zależy od widoku za oknem. Jesienna szara plucha jest twoją zmorą. Gdy nachodzą pierwsze chłody, zgrzytasz zębami. 

Bliźnięta

W jesieni uwielbiasz: przyjęcia Halloweenowe i Andrzejki. Przepadasz za wszystkim, co związane z magią i korzystasz z każdej okazji, by się przebrać. To jedyne, co cię ekscytuje!

Nie znosisz tej pory roku za: to, że nikt nie ma ochoty się spotykać. Jesienne chłody sprawiają, że wszyscy siedzą w domach, z wyjątkiem ciebie. Skończyła się letnia chęć imprezowania. Powoli zaczynasz zanudzać się na śmierć. 

Rak

W jesieni uwielbiasz: grube wełniane skarpetki i swetry. Zamieniasz swoją szafę w jesienną garderobę, która daje ci ciepło od stóp do głów. Kochasz też zapach korzennych wypieków oraz błogi aromat cynamonowych świec.

Nie znosisz tej pory roku za: chandrę. Przeczuwasz, że już wkrótce dopadnie cię jesienna depresja. Twój nastrój w dużej mierze zależy od pogody, a ta niebawem zacznie hulać na całego. Najchętniej zapadłabyś w zimowy sen.