Okazuje się, że oczyszczacze powietrza w naszych domach regularnie wyłapują (jedne skuteczniej, inne mniej) martwe owady, włosy, cząsteczki kremu z filtrem SPF, cząsteczki gumy emitowanej przez opony hamujących samochodów i komórki skóry. A że żyjemy w czasach, w takich w jakich żyjemy, to tak zanieczyszczone powietrze domowe wdychamy praktycznie 24 godziny na dobę. Wpływa to oczywiście negatywnie na nasze zdrowie i obniża komfort codziennego funkcjonowania. 

Dodatkowo, w sezonie grzewczym musimy zmagać się również z suchością powietrza, które może sprzyjać rozwijaniu się bakterii i wirusów, a którego pierwszą oznaką jest przesuszenie błon śluzowych, następnie przychodzi kaszel, a równolegle pogarsza się stan nawilżenia naszej skóry. Zima jednak nie musi stać pod znakiem walki z nadmiernym ogrzewaniem, ciągłym kremowaniem dłoni i balsamowaniem ust. 

Firma Dyson nie pozostawiła problemu bez odpowiedzi - stworzyła nowe urządzenie Dyson Pure Humidify+Cool™, które radzi sobie zarówno ze wszystkimi zanieczyszczeniami, jak i suchością powietrza. „Ludzie są często zaskoczeni, że w Dyson zatrudniamy wysoko wyspecjalizowanych mikrobiologów, a także posiadamy szereg zaawansowanych technologicznie laboratoriów biochemicznych, aby móc odpowiednio badać problemy, nad rozwiązaniem których pracujemy. Dzięki połączeniu tej wiedzy z kluczowymi dziedzinami inżynierii, takimi jak np. aerodynamika, filtracja powietrza i wykrywanie zanieczyszczeń, inżynierowie i naukowcy Dyson opracowali urządzenie 3 w 1, aby walczyć z suchym i zanieczyszczonym powietrzem oraz utrzymywać higieniczne środowisko w pomieszczeniach przez cały rok” - powiedział Charlie Park, Globalny Dyrektor Kategorii Environmental Care.

Dyson Pure Humidify+Cool™ wykorzystuje rewolucyjną Technologii Dyson Ultraviolet Cleanse, która pozwala usuwać 99,9% bakterii w zbiorniku z wodą już przy pierwszym kontakcie. Dodatkowo, we wnętrzu urządzenia znalazły się biostatyczne srebrne pasma, które zapobiegają dalszemu namnażaniu się bakterii wewnątrz urządzenia. Pomaga to w całkowicie bezpiecznym i higienicznym nawilżaniu powietrza.

Urządzenie Dyson Pure Humidify+Cool™ wykrywa poziom zanieczyszczenia za pomocą specjalnych laserów, wychwytuje je dzięki specjalnemu filtrowi, a następnie rozprowadza higienicznie nawilżone i oczyszczone powietrze w całym pomieszczeniu przy pomocy Technologię Air Multiplier™. Dla optymalnego komfortu uwzględniono 3 różne tryby przepływu powietrza: bryzy, dla delikatnego odświeżenia, chłodzenia (szczególnie przydatny latem) i rozproszony, dzięki któremu można oczyszczać i nawilżać powietrze, ale bez efektu chłodzenia.

Dyson Pure Humidify+Cool™  tak samo jak wszystkie inne oczyszczacze powietrza marki Dyson, został poddany specjalnemu testowi POLAR, który precyzyjnie mierzy poziom i równomierność nawilżenia powietrza, tak by oczyszczone i nawilżone powietrze było rozprowadzane po całym pomieszczeniu równomiernie.  

Doskonale sprawdzi się zarówno w dużym domu, jak i w kawalerce

Posiada także tryb nocny, w którym monitoruje, oczyszcza, nawilża i chłodzi przy użyciu najcichszych ustawień z przyciemnionym wyświetlaczem. 

Dyson Pure Humidify+Cool™ dostępny jest w kolorze biało-srebrnym. Odkryjecie go na stronie dyson.pl.