Angus Cloud wiązał duże nadzieje z trzecim sezonem serialu "Euforia" przed swoją przedwczesną śmiercią. W październiku wyraził swoje podekscytowanie powrotem na plan i zgłębianiem losów swojego bohatera, Fezco: "Nie mogę się doczekać aż znowu będę mógł pracować ze wszystkimi... Znając [twórcę Euforii] Sama [Levinsona], będzie dobrze".

Fani Fezco z niecierpliwością czekali na kolejny rozdział jego historii, zwłaszcza po dramatycznym zakończeniu drugiego sezonu. Bohater został aresztowany po tym, jak wziął na siebie winę za działania swojego przybranego brata Ashtraya w strzelaninie z policją. Nieobecność aktora niewątpliwie stworzy wyzwania dla twórców serialu, którzy będą musieli poradzić sobie z nierozwiązanym wątkiem jego postaci - szczególnie w kontekście jego zacieśniającej się więzi z Lexi i ich potencjalnemu romansowi.

kadr z serialu/HBO

Drugi sezon serialu "Euforia" był dla widzów prawdziwym rollercoasterem emocji i zakończył się szeregiem pytań bez odpowiedzi, zostawiając widzów w napięciu. Odkrycie Nate'a i USB zawierające kompromitujące nagrania jego ojca, Cala, zapewniły emocjonujący cliffhanger. Inne nierozwiązane wątki, takie jak nadwyrężona przyjaźń Cassie i Maddy oraz dążenie Rue do trzeźwości, spotęgowały oczekiwanie na kontynuację. Pozostaje jeszcze kwestia brata Nate'a, który był wspominany w serialu, choć jeszcze nie pojawił się na ekranie. Powrót Cala został potwierdzony, ale szczegóły jego wątku pozostają nieznane.

Pomimo krytyki niedokończonej fabuły w drugim sezonie, oglądalność serialu niemal podwoiła się w porównaniu z debiutanckim sezonem, czyniąc go drugim najczęściej oglądanym programem HBO od 2004 roku, zaraz po "Grze o tron". Jego popularność wykroczyła poza ekrany telewizorów, zyskując miano najczęściej komentowanego na Twitterze serialu dekady.

Kiedy będzie trzeci sezon "Euforii"?

Covid-19 opóźnił premierę drugiego sezonu Euphorii i liczyliśmy, że bez tych utrudnień sezon trzeci pojawi się już w 2023 roku, ale niestety nie zanosi się na to. Sytuacja skomplikowała się, gdy rozpoczął się strajk scenarzystów, co spowodowało dalsze opóźnienia w produkcji. Biorąc pod uwagę, że sezon 2 Euphorii był kręcony przez siedem miesięcy (od kwietnia do listopada 2021 roku), rozpoczęcie produkcji w 2024 roku mogłoby mieć taką samą długość, co potwierdza, że najbardziej prawdopodobna jest premiera w 2025 roku.

kadr z serialu/HBO

Zmiany w obsadzie "Euforii". Kto odszedł z serialu?

Aktorka Barbie Ferreira, która wcieliła się w postać Kat, ujawniła, że nie powróci w trzecim sezonie serialu. "Po czterech latach wcielania się w najbardziej wyjątkową i enigmatyczną postać Kat, jestem zmuszona pożegnać się ze łzami w oczach" - napisała na Instagramie w sierpniu 2022 roku. "Mam nadzieję, że wielu z was widziało w niej siebie, tak jak ja, i że przyniosła wam radość, widząc jej przemianę w postać, którą jest dzisiaj".

Pogłoski o kłótni między Ferreirą a twórcą serialu, Samem Levinsonem, krążyły od miesięcy, pozostawiając fanów w niepewności co do losów Kat. Nie wiadomo, czy postać zostanie wykreślona z serialu, czy też zostanie ponownie obsadzona, co jeszcze bardziej skomplikuje narrację show.

Wraz z odejściem Angusa Clouda twórcy serialu stoją przed trudną decyzją dotyczącą postaci Fezco. Czy skreślą tego bohatera, czy też znajdą sposób, by z szacunkiem odnieść się do jego nieobecności w serialu? Niezależnie od rezultatu, utrata Angusa Clouda z pewnością będzie miała znaczący wpływ na fabułę i emocjonalną podróż reszty bohaterów.

"Euforia" sezon 3: fabuła

Zendaya, która wciela się w Rue, zadeklarowała chęć zgłębienia trzeźwości swojej bohaterki i jej życia poza szkołą średnią. Projektantka kostiumów Heidi Bivens zasugerowała potencjalny pięcioletni przeskok czasowy w trzecim sezonie, co może utorować drogę do intrygujących łuków postaci i nowej dynamiki.

Sydney Sweeney, która wciela się w Cassie, ma nadzieję zagłębić się w złożoność swojej bohaterki, nadając jej mroczniejszy i bardziej wielowarstwowy wymiar: "Lubię grać postacie, które zmuszają ludzi do myślenia i zmuszają mnie do myślenia. Cassie, zwłaszcza na początku, nigdy nie uważałam za groźną. Po prostu myślę o niej jako o naprawdę kruchej, skrzywdzonej dziewczynie".

Możliwe, że Zendaya wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek trzeciego sezonu. W rozmowie z Vogue Italia powiedziała: "To zabawne. Miałam wyreżyserować odcinek 6, ale musiałam w nim zagrać. Nie miałam wystarczająco dużo czasu, więc niestety tym razem nie byłam w stanie tego zrobić ... Więc przypuszczam, że w następnym sezonie".

kadr z serialu/HBO

Podczas gdy fani z niecierpliwością czekają na powrót "Euforii", przyszłość serialu pozostaje tajemnicą, zabarwioną zarówno podekscytowaniem, jak i smutkiem. Utrata Angusa Clouda pozostawia niezatartą pustkę, ale pamięć o jego postaci pozostanie w sercach fanów. W obliczu licznych wyzwań stojących przed twórcami serialu, trzeci sezon "Euphorii" będzie prawdopodobnie głębokim i przejmującym hołdem dla utalentowanego aktora i jego bohatera.