Modelka, projektantka, aktorka. Nazywana "Brigitte Bardot świata mody". Jedna z najlepiej zarabiających dziewczyn w branży i twarz, która z liczbą swoich okładek wpisał sie do Księgi Guinnessa. Claudia Schiffer w dzieciństwie marzyła o karierze prawniczki w rodzinnym Rheinbergu i wcale nie myślała o wyprowadzce z Niemiec. Wystarczyło jednak, że jako siedemnastolatka wybrała się z przyjaciółmi na imprezę do Düsseldorfu, a wszystko się zmieniło - tam odkrył ją Michel Levaton, agent modelek, który z miejsca zaproponował młodej Schiffer kontrakt. Reszta jest historią: przeprowadzka do Paryża, 700 okładek najważniejszych magazynów (nie tylko o modzie) w pierwsze dwa lata pracy, a wraz z początkiem lat 90. - wybiegi u topowych projektantów i domów mody z Chanel, Versace, Christian Dior, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren i Valentino na czele.

Po kilku sezonach Claudia Schiffer miała już na tyle ugruntowaną pozycję w świecie modelingu, że skręciła w stronę filmu i zagrała w kilku produkcjach. Do swojego CV dopisała między innymi "Prêt-à-Porter", "Zaćmienie", "To właśnie miłość". W 2000 roku zdecydowała się zostać ambasadorem dobrej woli UNICEF

Schiffer przez lata regularnie była wyróżniana jako najpiękniejsza kobieta na świecie i jedno z najważniejszych nazwisk w branży mody. Jej dorobek zachwyca i dziś: co więcej, jest wielką inspiracją dla nowego pokolenia modelek, ale także wielu z nas (kto dorastał razem z Claudią Schiffer jak my - ręka do góry!). Dziś kończy 51 lat i wciąż zachwyca, a my z okazji jej urodzin przypominamy archiwalne zdjęcia modelki. Zajrzyjcie po nie do naszej galerii, będzie dużo wspomnień z lat 90.

6 kultowych stylizacji supermodelek z lat 90., które nosiłybyśmy dzisiaj>>