,,Ciche miejsce": fabuła

Ciche miejsce opowiada historię czteroosobowej rodziny Abbottów zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy. Ich życie w nieustannym napięciu, koncentruje się głównie wokół dźwięku - choćby drobny odgłos może okazać się śmiertelny. W postapokaliptycznym świecie obok nich żyją tajemnicze istoty, które reagują na każdy, choćby najmniejszy dźwięk. Jeśli go usłyszą... rozpoczyna się walka o przetrwanie.

,,Ciche miejsce": sukces 

Film spotkał się z doskonałym odbiorem, zarówno krytyki, jak i widzów na całym świecie. W popularnym serwisie Rotten Tomatoes 96% z niemal 400 recenzji filmu jest pozytywne (średnia ocen wyniosła 8,17 na 10). Natomiast na portalu Metacritic średnia z ponad 50 recenzji wyniosła 82 punkty na 100. Budżet produkcji wynosił 17 milionów dolarów, a film zarobił 188 milionów w USA i Kanadzie oraz blisko 153 miliony w pozostałych krajach.

,,Ciche miejsce 2": kontynuacja i obsada

Kontynuacja filmu z 2018 roku została ponownie wyreżyserowana przez Johna Krasińskiego, prywatnie męża Emily Blunt, który wraz z aktorką występuje w filmie. Jak tym razem potoczą się losy rodziny Abbottów? Według informacji, po śmiertelnych wydarzeniach, które rozegrały się kilka lat wcześniej, będą oni musieli stawić czoła światu zewnętrznemu, kontynuując walkę o przetrwanie w ciszy. Obok nadprzyrodzonych istot polujących na dźwięk, będą na nich czyhać zupełnie nowe zagrożenia. Na ekranie zobaczymy ponownie Emily Blunt jako Evelyn Abbott, Johna Krasinskiego w roli męża, Millicent Simmonds, Noah Jupe oraz Cade Woodward.

Blake Lively na premierze "Ciche miejsce". O tej stylizacji mówią wszyscy!>>>

,,Ciche miejsce 2": zwiastun i premiera

Film trafi do kin na świecie 20 marca 2021 roku. Na ten moment nie znamy daty premiery w Polsce.